TWIERDZA MODLIN. Strzelał z nielegalnie posiadanej broni. Został aresztowany

2020-04-14 2:05:05

Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleźli broń palną, 12 sztuk amunicji oraz tłumik. Zatrzymany usłyszał już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także uszkodzenia mienia

W nocy z 9 na 10 kwietnia br. na terenie Modlina Twierdzy miało miejsce zdarzenie z użyciem broni palnej, gdzie sprawca strzelił w okno jednego z mieszkań.

Na miejsce zostali skierowani policjanci wydziału kryminalnego.

Obecni na miejscu byli także funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo- śledczego, którzy wspólnie z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny, zabezpieczając ślady, przesłuchując świadków oraz wykonując niezbędne czynności procesowe.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania. Wkrótce zatrzymali 36-latka z Modlina Twierdzy. Podczas przeszukania, w mieszkaniu Piotra D. funkcjonariusze ujawnili pistolet wraz z tłumikiem oraz 12 sztuk amunicji. Mężczyzna nie posiadał zezwolenia na broń palną.

Ponadto mężczyzna podejrzany jest o to, iż naraził innego człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez oddanie w kierunku jego mieszkania strzału z broni palnej, w wyniku czego doszło do uszkodzenia szyby w oknie lokalu.

Po zebraniu materiału dowodowego 36-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *