TWIERDZA MODLIN. Ograbili groby z krzyży

2019-07-18 8:23:41

Nowodworscy kryminalni rozwiązali sprawę kradzieży zabytkowych krzyży z cmentarza fortecznego w Twierdzy Modlin. Wartość kolekcjonerska krucyfiksów została oszacowana na ponad 10 000 zł. Mundurowi zatrzymali dwóch podejrzanych i odzyskali skradzione przedmioty

Nowodworscy kryminalni pracowali nad sprawą ograbienia grobów na cmentarzu fortecznym w Twierdzy Modlin. Zostały tam zdemontowane dwa  krzyże wykonane z elementów czołgu. Wartość zabytkowa została oszacowana na ponad 10 000 zł.

W toku podjętych czynności policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są  podejrzani o to przestępstwo. Mundurowi odzyskali również zdemontowane krzyże, które ukryte były w zaroślach na terenie Zakroczymia.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 32 i 35 lat usłyszeli zarzut ograbienia grobów z art. 262§2 kodeksu karnego. Za to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W rozmowie z policjantami przyznali się do przestępstwa. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

W tej sprawie nie w sposób nie wspomnieć o sile internetu i mediów społecznościowych, z pomocą których udało się namierzyć krzyże i podejrzanych.

sk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *