Facebook
Tunel, kładka i inne

2016-07-31 9:33:56

Co w gminie Pomiechówek piszczy? A dokładniej – jakie ważne inwestycje zmierzają ku końcowi bądź są w trakcie realizacji? O tym mówił w środę (20.07) podczas wspólnego posiedzenia komisji wójt Dariusz Bielecki.

Organizacja kotłowni

Dobra wiadomość na zimę. Ponad 100 gospodarstw domowych dostanie dofinansowanie do pieców gazowych. Gmina jest już na etapie finalizacji tego projektu.

– Ważna informacja jest taka, że koszt jednego pieca gazowego to ok. 2900 zł. Dla mieszkańca to naprawdę atrakcyjna cena. Będą to piece bardzo dobrej jakości – dostawca prawdopodobnie dostarczy sprzęt firmy Buderus – poinformował wójt Dariusz Bielecki.

Kiedy piece będą instalowane w pomiechowskich domach?

– Zakładam, że sierpniu uda nam się już podpisać umowy, co oznacza instalację we wrześniu. Demontaż będzie bardzo szybki. Kończymy już procedurę przetargową, jeśli chodzi o wyłonienie wykonawcy, co zazwyczaj jest żmudnym procesem – dodał wójt.

 

Droga w Zapieckach

Kolejnym projektem jest dofinansowanie 90 tys. zł do drogi w Zapieckach. Bielecki podkreślił, że jej modernizacja też nie byłaby możliwa, gdyby gmina nie uzyskała wsparcia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

– To właśnie dzięki środkom, które udaje nam się pozyskiwać, możemy mówić o tak wielu zmianach i inwestycjach na terenie gminy Pomiechówek – powiedział wójt.

 

Bezpieczeństwo

Wójt wspomniał tutaj o wsparciu dla policji na godziny ponadnormatywne i chodzi tutaj o kwotę 5 tys złotych. Gmina aplikuje też o dofinansowanie do nowego samochodu strażackego.

– Tutaj wkład własny to 20 tys., a przypomnę, że wartość takiego pojazdu to ok. 600 tys. zł. Także – jak widać – ubiegamy się o dofinansowanie w bardzo dużym procencie. Złożyliśmy już w tej sprawie wniosek do regionalnego programu operacyjnego i jest on rozpatrywany – poinformował wójt Bielecki.

 

Tunel drogowy

Chodzi o tunel łączący ul. Przytorową i Kolejową.

– W tej chwili wystąpiliśmy o warunki techniczne do PKP określające parametry tego tunelu. Powiem już dzisiaj, że będzie to dwujezdniowa droga z chodnikiem; może nawet ze ścieżką rowerową. Przewidywana szerokość tunelu miałaby wynosić do 10 metrów – zaznaczył Bielecki.

 

Kładka w Pomiechówku

– To kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa w gminie – skwitował wójt i dodał, że gmina chce wykonać dokumentację projektu i są już prowadzone w tej sprawie rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

acz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *