Tu kwitnie życie, tu rozwija się handel

2017-09-07 6:05:56

Od ponad trzech lat przebudowane gminne targowisko w Pomiechówku swoją funkcjonalnością cieszy zarówno kupujących, jak i lokalnych wytwórców oraz producentów, którzy korzystają z takiej formy dystrybucji towarem.

Przypomnijmy – 4 lipca 2012 r. wójt Dariusz Bielecki podpisał umowę z marszałkiem Adamem Struzikiem na realizację inwestycji przebudowy gminnego targowiska, a 18 czerwca 2014 r. plac został końcowo odebrany w zakresie przebudowy i wyposażenia. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków „Mój Rynek” w wysokości blisko 800 tys. zł. Całkowity koszt zadania – 1 124 564,82 zł. Plac handlowy został utwardzony, częściowo zadaszony, oświetlony wraz z urządzeniami sanitarnymi. Teren jest ogrodzony, znajduje się na nim 87 stoisk handlowych oraz trzy pawilony.

Przebudowane targowisko w centrum gminy stało się również miejscem organizowania przez GOK Pomiechowskiego Jarmarku Produktu Lokalnego „Smaki Doliny Wkry”. W ostatnią sobotę wakacji, tj. 26 sierpnia, gminny plac targowy stał się najzdrowszym miejscem w gminie Pomiechówek.

Poza lokalnymi wystawcami, którzy co tydzień oferują świeże warzywa i owoce, pojawiły się stoiska: Le Papu & Oliwowo, czyli przepyszne propozycje wegańskich past, pasztetów, olejów i fenomenalnych w smaku oliwek; przedstawiciele znanych nie tylko w okolicy Olejów Kowalski – lniany i rzepakowy; Vege Vitae ze zdrowymi olejkami, przyprawami, mydłami i stewią; Siekierownik, czyli Grzegorz Papaj z niezwykłymi ręcznie robionymi łyżkami oraz Elżbieta Węgrocka z domowymi przetworami.

Wszyscy mieszkańcy i goście mogli komfortowo dojechać do targowiska autobusami gminnej komunikacji. Na tych, którzy pojawili się bez śniadania, czekała owsianka z bakaliami i gorąca kawa z mlekiem. Dyrektor ośrodka kultury Agnieszka Brzezińska-Brańska wraz z zespołem zadbali o to, by nikt nie wyszedł głodny.

pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *