Trzy wypadki i 10 kolizji w niecały tydzień

2017-09-07 8:04:54

Od początku tego tygodnia nowodworscy policjanci byli wzywani aż do 13 zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze odnotowali 3 wypadki i 10 kolizji.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ul. Thommee w Nowym Dworze. 24-letni kierowca TIR-a nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył poprzedzającego go forda fiesty. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia 49-letnia pasażerka fiesty doznała obrażeń i trafiła do szpitala.

Z koeli dzień wcześniej policjanci z drogówki byli wzywani do dwóch wypadków. Tuż po godzinie 4.00 na drodze nr 7, w miejscowości Kazuń Nowy (kierunek Gdańsk), 35-letnia kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i uderzyła w tył poprzedzającego ją lancera. W tym przypadku również kierowcy byli trzeźwi, a 57-letnia pasażerka mitsubishi trafiła do szpitala.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce po godz. 18.00 w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Warszawskiej. Według wstępnych ustaleń policjantów, 55-letni kierowca VW polo na przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa 8-letniemu chłopcu.

Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Kierujący vw był trzeźwy, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Aktualnie policjanci prowadzą czynności w związku z tymi zdarzeniami drogowymi. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowania się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *