Trzech złodziei w rękach policji

2015-07-22 1:11:13

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież kosmetyków w jednym z nowodworskich sklepów

Do dyżurnego nowodworskiej komendy zgłosiła się przedstawicielka sklepu drogeryjnego, która powiedziała, że dwóch nieznanych mężczyzn dokonało kradzieży artykułów kosmetycznych o wartości około 500 zł. Kiedy pokrzywdzona wraz ze swoimi współpracownicami chciała ich zatrzymać, doszło do przepychanki. Sprawcy zabrali swoje łupy i oddalili się w nieznanym kierunku.

Do wyjaśnienia sprawy natychmiast przystąpili nowodworscy kryminalni. Policjanci, wykorzystując zapis monitoringu ze sklepu, w trakcie patrolu miasta ujawnili i zatrzymali w sumie czterech mężczyzn, którzy mogli mieć związek z przestępstwem w sklepie.

W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że dwóch z nich podejrzanych jest o kradzież rozbójniczą, a jeden o paserstwo. Czwarta osoba, po złożeniu wyjaśnień, została zwolniona. Ponadto funkcjonariusze odzyskali część skradzionego towaru.

23-letni Artur R. i 27-letni Marcin M., mieszkańcy powiatu nowodworskiego, usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży rozbójniczej, a 23-letni Michał J. zarzut paserstwa. Wszyscy po złożeniu wyjaśnień skorzystali z dobrowolnego poddania się karze.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a za paserstwo do lat 5.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…