Translud nie ma sobie równych

2016-01-28 1:18:14

Przed świętami ogłoszono przetarg, którego celem było wyłonienie przewoźnika na obsługiwanie linii miejskiej na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Przetarg został unieważniony. W kolejnym konkursie ofert bezkonkurencyjny okazał się Translud.

Firma Jana Domosławskiego obsługuje linię miejską w Nowym Dworze Mazowieckim od samego jej początku, tj. od 2010 r. Każdego roku w przetargu na obsługę trzech linii bierze udział kilka firm. Każda z nich stara się złożyć w Urzędzie Miejskim najkorzystniejszą ofertę. Jednak od 6 lat niepokonany jest Jan Domosławski.
W grudniu 2015 roku został ogłoszony pierwszy konkurs ofert, który nie wyłonił zwycięzcy ze względu na wysokie koszty obsługi, jakie zaproponowali dwaj przewoźnicy: Translud oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ciechanowie. W związku z tym od 4 stycznia br. linia miejska dalej była obsługiwana przez firmę Domosławskiego.
Drugi przetarg został ogłoszony na początku stycznia 2016 roku. Po jego rozstrzygnięciu okazało się, że Translud nie ma sobie równych. Koszt, jaki poniesie miasto na utrzymanie linii 11, 12 oraz 14 przez 11 miesięcy – od lutego 2016 do grudnia 2016 – wyniesie 368 500 zł. Była to najkorzystniejsza ze złożonych ofert.
Nowością będzie to, że od 1 lutego na trasie linii 11, 12 oraz 14 pojawią się nowe przystanki. Autobusy zatrzymywać się będą na terenie Centrum Handlowego Hit (od maja), przy hali NOSiR oraz na: Mieszka I – Bronisławka “na żądanie”, Żołnierzy Września “na żądanie”, Kolejowej i Leśnej (L-11 Mrówka, L-12 Biedronka).
Cena biletu nie ulega zmianom i wynosi 1 zł. Kontrakt między miastem a przewoźnikiem przewiduje 100% ulgi na przejazdy dla: osób powyżej 70. roku życia, niewidomym i ich opiekunom, niepełnosprawnym, dzieciom do lat 5 oraz posiadaczom Nowodworskiej Karty Familijnej.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

1 komentarz

  1. niezadowolony pasazer odpowiedz

    Jezeli translud ma zapewnić mieszkaniom nowego dworu maz. Dojazd do domow. To Niech Łaskawie przyjeżdża o wyznaczonym czasie a nie jest zima na dworzu ostatnimi czasy aura niesprzyjaca… A ty pasaŻeru marznij a może łaskawie dzis dotrzesz do swojej wiochy. !! Ostatnio czekałam 1h na autobus do okunina i sie nie doczekałam. Wiec sie pytam po co sa rozpiski jazd … Translud wpycha sie i głosi ze jest najlepszym przewoznikiem jak tak nie jest w cale jestem strasznie rozrzalona . ! Ponieważ jezeli jest na rozkładzie jazdy autobus o 17 34 to niech przyjedzie ….. A najlepsze jest to ze ten autobus jest dedykowany robotnikom w benkicerze …czlowiek który nie posiada samochodu musi iść na piechotę do okunina . Ewentualnie z benkizera. Mam nadzieje ze przeczyta to osoba kompetentna i zrobi z nimi porządek . !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *