Facebook

Trampoliny dla dzieci

2018-04-26 10:45:59

Troska o dobór trampoliny do wieku skaczącego zawsze przewija się w pytaniach rodziców. Tak się doskonale składa, iż wszystkie trampoliny pasują dla dzieci – zarówno tych małych jak i dorosłych. Dla małych skoczków szczególnie polecamy nasze modele: Favorit, Champion.

 

Trampolina dla dzieci

Po wielu żmudnych przeglądach i wyborach właściwej trampoliny dla dzieci zamieszczamy poniżej zestawienie sprzętu o jakim zdecydowaliśmy się Państwu powiedzieć z wyjaśnieniem jakiego przeznaczenia są to produkty.

Favorit jest świetną trampoliną dla dzieci, najlepiej dla osób o wadze przynajmniej 30 kg. Sztywne zawieszenie modelu Favorit sprawia, iż posiadacze mnieszej wagi nie odczują wystarczającej frajdy ze skakania.

Model Champion stanowi idealną trampolinę dla dzieci. Testując zalecany przedział wagowy od 30 do 100 kg odkryliśmy, iż lżejsze osoby nie tracą nic na zabawie!

Na co musimy zwrócić uwagę

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo zabawy na trampolinie, zwłaszcza dzieci musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach.

Istotny standard powinna stanowić obecność siatki zabezpieczającej, która utrzymuje i zapobiega wypadnięciu dziecka jeśli wyląduje na niej bądź na krawędzi bocznej. Zaletą siatki bocznej (z zamknięciem od wewnątrz) jest fakt, iż otwór wejściowy automatycznie pozostaje zamknięty grubą taśmą rzepową na czas skakania. W modelach, w których trzeba ręcznie skorzystać z suwaka, zamek ulega zacięciom, co w końcu prowadzi do głebszych uszkodzeń, nieszczelności otworu wejściowego i tym samym obniżenia bezpieczeństwa skoków.

Krawędź zabezpieczająca sprężyny jest kolejnym elementem ochrony skaczącego. W przypadku trampoliny Champion jest to 3 cm warstwa odgradzająca dziecko od ramy i sprężyn.

Przede wszystkim pamiętajmy, że skoki na trampolinie stanowią „odskocznię“ dla wszystkich grup wiekowych. Obecność osób dorosłych obniża ryzyko popełnienia błędu przez dziecko. Trampolina w ogrodzie ma dzięki temu wpływ na biernych uczestników zabawy, pełniąc funkcję stałego punktu imprezy rodzinno-towarzyskiej, dając pewną okazję na relaks i dotlenienie organizmu.

Sumując wnioski: możesz być pewny/a, iż tu w Sportking znajdziesz świetną i super bezpieczną trampolinę dla dzieci. Więcej informacji o produktach pod adresem: http://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/trampoliny-ogrodowe/trampoliny-berg/. W zależności od własnych preferencji możesz być np. zdecydowany/a na wybór sztywniejszych sprężyn co przełoży się na wybór modelu Favorit jako pierwszej Twojej trampoliny. Co pewne: trampolina dla dzieci musi spełniać restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Bez nich nie byłaby trampoliną dla dzieci. Zabawnie proste.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…