Tragedia w Nowym Modlinie. Spłonęły dwie osoby

2015-08-27 7:23:38

Dwoje ludzi zginęło w pożarze drewnianego domu w Nowym Modlinie (gm. Pomiechówek).  Pięcioosobowej rodzinie, zajmującej drugą część budynku, udało się uciec.

Jak informuje kpt. Mariusz Wyszyński, PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, otrzymała informację o pożarze o godz. 23:17. Po przybyciu na miejsce przystąpiono do pomocy strażakom z jednostki wojskowej w Pomiechówku, którzy zjawili się tam jako pierwsi.

Łącznie ogień gasiło dziewięć zastępów straży pożarnej. Ze względu na niskie ciśnienie w najbliższym hydrancie, koniecznie było podłączenie się do hydroforni w Kosewie. Akcja gaśnicza trwała do godz. 3:54.

W zgliszczach budynku znaleziono dwa ciała – prawdopodobnie kobiety i mężczyzny. Przybyły na miejsce zdarzenia prokurator skierował zwłoki do zakładu medycyny sądowej w celu potwierdzenia tożsamości i ustalenia szczegółów zgonu.

Pięcioosobowej rodzinie (małżeństwu z trójką dzieci w wieku 7, 10 i 13 lat), zajmującej drugą część budynku, udało się uciec dzięki szybkiej reakcji sąsiadki, która zauważyła pożar. Niestety ogień pozbawił ich całego dobytku.

Gmina Pomiechówek zaoferowała pogorzelcom mieszkanie zastępcze i przybory szkolne dla dzieci. Jednak potrzeba im rzeczy tak podstawowych, jak choćby ubrania, które można przynosić jutro i pojutrze w godz. 15:00-20:00 do świetlicy wiejskiej na placu zabaw w Nowym Modlinie.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *