Tragedia na drodze. Nie żyją 2 osoby

2017-10-02 10:06:40

W czwartek (28 września) w Emolinku (gm. Zakroczym) doszło do tragicznego wypadku. W zderzeniu dwóch pojazdów śmierć poniósł 74-letni kierowca toyoty i jego 64-letnia pasażerka.

W miniony czwartek po 16.00 w miejscowości Emolinek, na drodze nr 62 doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 74-letni kierowca toyoty, jadąc w stronę Płocka, prawdopodobnie podjął manewr wyprzedzania, po czym zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku tirem.

Niestety kierowca i jego 64-letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora w celu wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Jednocześnie śledczy poszukują naocznych świadków. Wszyscy, którzy bezpośrednio widzieli okoliczności zdarzenia proszeni są o zgłoszenie się do KPP w Nowym Dworze Mazowieckim, bądź o kontakt pod nr. telefonów: 22 60 44 284 lub 22 775 22 01-04.

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod działaniem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Pamiętajmy, że w wielu miejscach nawierzchnia dróg w związku z opadami atmosferycznymi, mgłami, wydłuża drogę hamowania pojazdu. W skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Kiedy warunki pogodowe są gorsze należy zwolnić w myśl zasady – wolniej znaczy bezpieczniej.

sk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *