Facebook

To nie jest prima aprillis

2016-03-31 2:21:25

26 lutego burmistrz Gminy Zakroczym spotkał się z kierownikiem rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmowy trwały, a efekty już są widoczne.

Egipskie ciemności na węźle Modlin i moście na Wiśle oraz źle ustawione znaki drogowe –  to problemy, z którymi władze Gminy Zakroczym zmagały się od bardzo dawna. Po długich rozmowach burmistrza Ciecierskiego z kierownikiem rejonu GDDKiA wspomniany wyżej węzeł w połowie został oświetlony, natomiast źle ustawione znaki, które określały granice gminy zniknęły, i pojawiły się nowe, które granice te wyraźnie wskazują.
Granica Zakroczymia, jadąc od Nowego Dworu Mazowieckiego, zaczyna się po lewej stronie, czyli jest to początek ogródków działkowych przy skręcie do Twierdzy. Tutaj pojawiły się już tablice. Znaki zostały ustawione tak, że widać, gdzie się Zakroczym kończy, a gdzie się zaczyna. Projekt został przez Komendę Powiatową Policji zaopiniowany pozytywnie i został już wykonany.
Kolejnym efektem rozmów burmistrza z kierownikiem GDDKiA było częściowe włączenie oświetlenia na terenie gminy Zakroczym przy trasie nr 7. Całościowe oświetlenie węzła uzależnione jest od prac konserwatorskich lamp drogowych.
– Dobra wiadomość. Po tylu latach ciemności – pisze Pani Barbara na facebookowym profilu Gminy Zakroczym.
Teraz pozostaje tylko czekać mieszkańcom gminy na całkowite rozświetlenie węzła Modlin, mostu na Wiśle oraz na wybudowanie sygnalizacji świetlnej przy “Biedronce” w Zakroczymiu, a to, jak się okazuje, nastąpi być może jeszcze w wakacje. Przynajmniej taką nadzieję ma burmistrz gminy, który prowadzi rozmowy w tej sprawie z zarządem Inter Cars.
– Porozumiałem się z zarządem grupy Inter Cars w sprawie świateł. Nie jestem upoważniony do mówienia o szczegółach. Zakładam, że niebawem zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna przy Biedronce. Nie chcę niczego obiecywać. Jednak to, że sygnalizacja zostanie wybudowana, jest pewne. W składzie zarządu tej firmy są bardzo poważni i konkretni ludzie. Wiem, że mieszkańcy czekają. Może już w wakacje się doczekają – powiedział podczas rozmowy z naszą redakcją burmistrz Artur Ciecierski.
Zakroczym w końcu zaczął żyć? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie mieszkańcy gminy.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…