To jednak był podsłuch!

2015-07-22 12:18:04

Plotki krążące od kilku miesięcy po gminie Zakroczym okazały się prawdą. W gabinecie burmistrza znaleziono urządzenie podsłuchowe

Trzy tygodnie temu pisaliśmy o tym, że burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski poprosił prokuraturę o pomoc w ustaleniu, czy w jego gabinecie znajduje się podsłuch. Była to reakcja  na krążące od kilku miesięcy plotki. Policyjni technicy znaleźli urządzenie, które potem oddano do sprawdzenia.

Jak informuje prokurator Maciej Godzisz z nowodworskiej prokuratury “w toku postępowania prowadzonego z zawiadomienia Burmistrza Zakroczymia Artura Ciecierskiego w jego gabinecie ujawniono urządzenie, które mogło służyć do prowadzenia nielegalnego podsłuchu”. Nie wiadomo jeszcze, kto i dlaczego podłożył podsłuch, ponieważ z uwagi na dobro prowadzonego postępowania policja nie udziela szczegółowych informacji na ten temat.

Zgodnie z art. 267 Kodeksu Karnego, każdy “kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *