Facebook

“The Telegraph” poleca wyjazd do Bydgoszczy i… Nowego Dworu Mazowieckiego

2017-10-03 8:26:27

Dwa polskie miasta: Bydgoszcz i Nowy Dwór Mazowiecki zostały wyróżnione przez brytyjski dziennik “The Telegraph”. Lista miejsc nie jest przeznaczona dla standardowych turystów, a raczej dla koneserów.

“Tablice odlotów na lotniskach w Wielkiej Brytanii są pełne nazw miast, do których możemy dotrzeć bez przesiadek – to gwiazdy, które wymagają sfotografowania, uwielbienia i pochwalenia się na Instagramie” – czytamy w “The Telegraph”. “Jednak poza Nowym Jorkiem, Paryżem, Rzymem, Barceloną i Moskwą możesz polecieć do odległych ośrodków, o których z pewnością nie słyszałeś” – dodaje gazeta.

Chodzi m.in. o “skromną Bydgoszcz”, położoną ok. 300 kilometrów od Warszawy. Zachętą mają być rzeki w okolicy – Brda i Wisła.

Z kolei do podróży do Nowego Dworu Mazowieckiego brytyjski dziennik zachęca bliskością Warszawy oraz drewnianą architekturą XVIII wieku.

Gazeta zachęca w sumie do odwiedzenia 17 miejsc na świecie. Pojawiają się też Ochryda w Macedonii, czeskie Pardubice oraz Aszchabadu w Turkmenistanie czy Kigali w Rwandzie.

red./The Telegraph

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…