TENIS STOŁOWY. Srebrny medal Mistrzostw Województwa w grze podwójnej dla KTS-u

2020-02-17 5:36:26

W niedzielę, 16 lutego w hali sportowej w Nadarzynie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Seniorów w tenisie stołowym, do którego zakwalifikowało się 4 zawodników nowodworskiego KTS-u

Zmagania toczyły się w grze singlowej i podwójnej. Rezultaty naszych zawodników w pierwszej części zawodów to miejsca w przedziale:

– 9 – 12 – Damian Wasiak;

– 13 – 16 – Jan Klepko;

– 17 – 24 – Piotr Stępiński i Adam Kłosiński.

Turniej stał na wysokim poziomie, a nasi zawodnicy trafiali w swoich grach na późniejszych medalistów, najlepszymi zawodnikami Indywidualnych Mistrzostw Województwa Seniorów w tenisie stołowym zostali:

1. Przemysław Sałaciński (GKTS Wiązowna),

2. Jakub Miszkurka (KS Spójnia Warszawa),

3. Mikołaj Kamiński (Między Innymi Wołomin).

W rozgrywkach deblowych bardzo dobre zawody rozegrali Piotr Stępiński i Damian Wasiak. Zawodnicy KTS NOSiR Nowy Dwór Maz. dotarli do finału, w którym stoczyli bardzo wyrównany pojedynek. Prowadzili już 2:1 w setach z parą Mikołaj Kamiński/Bartosz Lebrecht, by doprowadzić do remisu 2:2. Ostatni set był już prawdziwą wojną nerwów, niestety nasi zawodnicy ulegli minimalnie (10-12) i cały mecz przegrali 2:3. Damian i Piotrek wywalczyli ostatecznie 2. miejsce, jest to pierwszy, historyczny medal Mistrzostw Mazowsza Seniorów dla nowodworskiego Klubu Tenisa Stołowego. Serdeczne gratulacje!

Podium gry podwójnej:

1. Bartosz Lebrecht (IKRTS Józefów)/Mikołaj Kamiński (Między Innymi Wołomin),

2. Piotr Stępiński/Damian Wasiak (KTS Nowy Dwór Maz.),

3. Przemysław Sałaciński (GKTS Wiązowna)/Jacek Barbachowski (MUKS Gąbin).

Wielkimi krokami zbliża się druga runda rozgrywek II ligi mężczyzn w tenisie stołowym. 1 marca o godz. 16:00, w hali sportowej przy ul. Młodzieżowej odbędzie się mecz domowy pomiędzy KTS NOSiR Nowy Dwór Maz i KS AZS UWM ENGLISH PERFECT Olsztyn. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 5:5, tym bardziej zapraszamy do wsparcia i kibicowania naszej drużynie.

KTS NOSiR Nowy Dwór Maz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *