Facebook
“Teatr pod Dwójką” podbija lokalną scenę!

2015-08-06 2:56:10

Teatr działający w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim rozszerza swoją działalność i poszukuje nowych twarzy!

“Teatr pod Dwójką” tworzą osoby, których pasją jest aktorstwo i sztuka teatralna. Opiekunami grupy są Renata Jastrzębska i Maria Możdżyńska. Młodych aktorów cechuje kreatywność, pomysłowość i chęć do tworzenia nowych, ciekawych, poruszających i śmiesznych spektakli teatralnych. Zespół co roku wystawia również jasełka dla lokalnej społeczności – osiedla Nowodworzanka.

Teatr zadebiutował spektaklem “Zakochana Dwójka” prezentującym zmiany, które zachodziły w Nowym Dworze na przełomie epok.

– Chcemy dotrzeć do wszystkich w naszym mieście – mówi Renata Jastrzębska. – Nasz teatr brał udział w warszawskich konkursach recytatorskich, gdzie zdobywał wysokie miejsca. Zajmujemy się również kabaretem oraz tworzymy akcję „Katyń ocalić od zapomnienia. Jednak największą sławę i uznanie publiczności zdobyliśmy spektaklem „Świeczka Zgasła” Fredy oraz adaptacją popularnego serialu filmowego – „Miodowe Lata”, który planujemy wznowić od września – dodaje opiekunka grupy.

Od września teatr planuje rozbudować swoją działalność – nie tylko na szkolną, ale również lokalną.  Renata Jastrzębska zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą poszerzać swoje artystyczne horyzonty do współpracy i współtworzenia zespołu teatralnego. Spotkanie organizacyjne już we wrześniu! Kontakt: teatr10@interia.pl.

BA

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *