Taśmy do pakowania – przyjaciel każdego handlarza

2018-02-16 12:25:25

W handlu internetowym najważniejsza jest szybka i sprawna obsługa. Niestety, sprzedający nie ma wpływu na to, jak z dostawą poradzi sobie kurier. Ma natomiast olbrzymi wpływ na to, by paczka dotarła do klienta w nienaruszonym stanie.

Bez pudełka nie ma rady

Najpopularniejszymi opakowaniami na przesyłki są: koperty bąbelkowe, plastikowa koperta firmy kurierskiej (tzw. worek) oraz pudełko. Te pierwsze stosuje się do wysyłki pojedynczych niewielkich przedmiotów, np. książek. W „worki” pakowane są przeróżne rzeczy, jednak najczęściej takie, które nie są narażone na zgniecenie np. ubrania lub przedmioty o opływowych kształtach. W kartonach zaś transportuje się przedmioty z delikatnych materiałów, o większych rozmiarach i, w przypadku m.in. książek, w większej ilości sztuk.

Jednak sam karton to połowa sukcesu. O ile koperta i „worek” są zabezpieczone przed otwarciem, o tyle opakowania kartonowe potrzebują wsparcia. Tym wsparciem są taśmy do pakowania.

Taśmy do pakowania są niezbędne

Wyobrażacie sobie, że przychodzi do was pusty karton? Sprzedawca pożałował na taśmie klejącej i przesyłka, w magiczny sposób, wyparowała. To niedopuszczalne zachowanie, którego nikt nie chce przeżyć na własnej skórze. Dlatego jeżeli handlujesz i wysyłasz rzeczy przez internet, musisz mieć na stanie porządne taśmy do pakowania.

Dobre taśmy do pakowania zabezpieczają przesyłkę przed otwarciem, dodatkowo zapewniając jej stabilność i odporność. To wszystko zasługa mocnego kleju, który dokładnie pokryje karton. Dzięki taśmie mamy pewność, że nikt niepowołany nie otworzy paczki przed dostarczeniem jej do odbiorcy. Taśma pozostawia ślad na kartonie, gdy ktoś będzie próbował ją odkleić.

Taśmy do pakowania nie powinny nigdy samoczynnie się odkleić od podłoża. Dlatego warto kupować je od zaufanych sprzedawców. Powinny być odporne na wilgoć oraz promieniowanie słoneczne. Dzięki temu przesyłka, nawet w trudnych warunkach, pozostanie nienaruszona.

Tania i trwała

Na taśmie nie ma co oszczędzać, zwłaszcza że jest ona bardzo tania. Zwykła akrylowa taśma do pakowania kosztuje niewiele ponad złotówkę za prawie 50 metrów. Lepsze taśmy, z zastosowanym klejem kauczukowym, to koszt 3 zł za taką samą długość. Ta druga przeznaczona jest szczególnie z myślą o paczkach. Szczegółowy opis i zastosowanie taśmy do pakowania znajdziesz TUTAJ. Decydując się na jej zakup pamiętaj, że na bezpieczeństwie paczki nie warto oszczędzać. Klient nie będzie zadowolony, gdy okaże się, że jego przesyłka jest niekompletna.

 

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *