Targowisko widmo

2015-08-06 11:28:22

Nowodworscy kupcy z miejskiego targowiska złożyli do Urzędu Miasta wniosek z prośbą o zwolnienie ich z podatku od nieruchomości na czas przebudowy ulicy Warszawskiej. Co na to radni?

Targ w Nowym Dworze od czasu przebudowy Warszawskiej świeci pustkami. W związku z tym właściciele pawilonów handlowych domagają się zwolnienia ich – na czas remontów – z podatku od nieruchomości.

– Targowisko zamieniło się w bezludną wyspę – piszą sprzedawcy we wniosku do burmistrza miasta. – Większość ludzi udaje się na zakupy do Legionowa, Płońska, Modlina i Zakroczymia, po to, by uniknąć stania w korkach – dodają lokalni sprzedawcy.

Roczna kwota podatku od wszystkich kupców w mieście, którzy mają pawilony, wynosi 16 444 zł. Jest ona rozłożona na 4 raty.

Po stronie sprzedawców stanął radny Ryszard Brzeziński podczas obrad Komisji Finansów. Z kolei na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa radny Andrzej Świder stwierdził, że zwolnienie z podatku od nieruchomości właścicieli pawilonów sprawi, że inni sprzedawcy znajdą powód, dla którego też będę chcieli uniknąć tej opłaty.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *