Facebook

Targowisko widmo

2015-08-06 11:28:22

Nowodworscy kupcy z miejskiego targowiska złożyli do Urzędu Miasta wniosek z prośbą o zwolnienie ich z podatku od nieruchomości na czas przebudowy ulicy Warszawskiej. Co na to radni?

Targ w Nowym Dworze od czasu przebudowy Warszawskiej świeci pustkami. W związku z tym właściciele pawilonów handlowych domagają się zwolnienia ich – na czas remontów – z podatku od nieruchomości.

– Targowisko zamieniło się w bezludną wyspę – piszą sprzedawcy we wniosku do burmistrza miasta. – Większość ludzi udaje się na zakupy do Legionowa, Płońska, Modlina i Zakroczymia, po to, by uniknąć stania w korkach – dodają lokalni sprzedawcy.

Roczna kwota podatku od wszystkich kupców w mieście, którzy mają pawilony, wynosi 16 444 zł. Jest ona rozłożona na 4 raty.

Po stronie sprzedawców stanął radny Ryszard Brzeziński podczas obrad Komisji Finansów. Z kolei na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa radny Andrzej Świder stwierdził, że zwolnienie z podatku od nieruchomości właścicieli pawilonów sprawi, że inni sprzedawcy znajdą powód, dla którego też będę chcieli uniknąć tej opłaty.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *