Facebook

Tani kredyt konsolidacyjny — znajdź najlepszą ofertę

2020-11-07 11:26:57

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie zaciągane na rzecz spłaty długu, z którego spłatą sobie nie radzisz. Jeśli masz zaległości w uiszczaniu rat z tytułu zadłużeń, możesz skorzystać z oferty konsolidacji, która pozwoli Ci uzyskać lepsze warunki. Dzięki temu spłata będzie dogodniejsza, rata zmniejszy się, a okres spłaty zostanie wydłużony.

W związku z tym Twoja ciężka sytuacja finansowa nie pogłębi się, a nawet możesz uniknąć egzekucji komorniczej. Sprawdź, na czym dokładnie polega skonsolidowanie zobowiązań i jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny bez bik na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny .

Tanie kredyty konsolidacyjne — co to oznacza?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie przeznaczone na spłatę zaległości w formie długów. Niezależnie od ich rodzaju (chwilówki, pożyczki bankowe, karty kredytowe), możesz skorzystać z konsolidacji, która połączy je wszystkie w jedno zobowiązanie. Wówczas, gdy nie otrzymujesz środków z kredytu, a są one przelane na niespłacone zadłużenia. Zyskujesz tym samym korzystną ratę, która jest mniejsza od sumy wszystkich rat, które uiszczałeś w ramach kredytowania poprzednich długów. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty kredytu. Oczywisty jest fakt, że wiąże się to z większym całkowitym kosztem kredytu, jednak biorąc pod uwagę ogólne warunki konsolidacji, okazuje się ona o wiele korzystniejsza. Kredyt konsolidacyjny pozwala pozbyć się spirali zadłużenia, uniknąć wpisu do rejestrów osób zadłużonych, a nawet zmniejszyć szanse na postępowanie komornicze.

Kto może zaciągnąć tani kredyt konsolidacyjny bez bik?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt konsolidacyjny udzielany jest bez sprawdzania historii kredytowej w BIK. Takie zobowiązanie jednak znajduje się wyłącznie w ofertach firm pożyczkowych (tzw. parabanków). Nie znajdziemy go w bankach, gdyż takie instytucje nie udzielają kredytu konsolidacyjnego bez sprawdzania baz BIK, rejestrów dłużników i badania zdolności kredytowej. Jeśli wiesz, że nie masz zdolności z powodu długów, a Twój scoring w BIK-u jest negatywny, warto zainteresować się opcją, jaką jest kredyt konsolidacyjny w firmie pozabankowej.

Konsolidacja w parabanku udzielana jest w oparciu o uproszczone procedury. Nie musisz wówczas spełniać wszystkich powyższych warunków, które wymagają od Ciebie banki. Dodatkowo, niekonieczne jest dopełnianie wielu formalności. Wniosek możesz złożyć nawet bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem strony internetowej. Również potwierdzenie tożsamości nie wymaga od Ciebie docierania do punktu firmy pożyczkowej. Wystarczy, że przelejesz symboliczną kwotę na podany przez parabank numer konta. Dzięki temu w szybkim czasie otrzyma on Twoje dane osobowe i porówna je z tymi wprowadzonymi we wniosku. Daje to obustronne zabezpieczenie.

Jeśli chodzi o kredyty w banku, w przypadku wnioskowania o pomoc, musisz udostępnić wiele różnego rodzaju dokumentów. Najczęściej instytucje wymagają dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy lub umowy o pracę w celu potwierdzenia dochodów. Zdarza się, że w przypadku mniejszej kwoty musisz przedłożyć jedynie wyciągi z konta. Jak widzisz, aby dostać kredyt konsolidacyjny w banku, musisz przejść długotrwały proces. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku firm pożyczkowych. Tani kredyt konsolidacyjny w takich firmach możesz pozyskać od ręki w szybkim czasie. Wystarczy, że wypełnisz oświadczenie o dochodach i wyślesz wniosek elektroniczny, a następnie potwierdzisz swoje dane osobowe.

Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny?

Jeśli interesuje Cię tani kredyt konsolidacyjny bez bik, z pewnością chcesz znaleźć go ekspresowo, bo zależy Ci na czasie. Takie zobowiązania najczęściej są szukane przez konsumentów w bardzo trudnej sytuacji, którzy nie dają już rady spłacać zaległości. Nie musisz jednak samodzielnie porównywać dostępnych ofert. Wystarczy, że sprawdzisz ranking kredytów konsolidacyjnych na Totalmoney. Znajdziesz w nim najlepsze na rynku oferty, z których możesz aktualnie skorzystać wraz z warunkami ich udzielania i wszelkimi kosztami.

Kredyt konsolidacyjny. Tani, czyli jaki? Na co zwrócić uwagę?

Kredyt konsolidacyjny ma na celu przede wszystkim ułatwić Ci spłatę zadłużeń. W związku z tym jego warunki powinny być maksymalnie dopasowane do Twoich możliwości finansowych i oczywiście przedstawiać się korzystniej niż w przypadku wcześniejszych zobowiązań. Tani kredyt konsolidacyjny to taki, który posiada niską ratę miesięczną i dłuższy okres kredytowania. Dzięki temu ponosisz mniejsze koszty niż wcześniej, a więc odciążasz swój budżet. Zwróć również uwagę na wysokość RRSO — im mniej wynosi, tym lepiej dla Ciebie. Jest to wskaźnik, w który wliczane są wszelkie koszty kredytowania, czyli: oprocentowanie, marże, prowizje, inne dodatkowe opłaty. Nie bez znaczenia pozostaje także oprocentowanie. Również w tym przypadku im niższe, tym mniej kosztów ponosisz.

Jak obliczyć koszty kredytu konsolidacyjnego?

Jeśli nie chcesz samodzielnie wykonywać ciężkich obliczeń, możesz skorzystać z narzędzi online. Chcąc wziąć tani kredyt konsolidacyjny, kalkulator powinien być pierwszą kwestią, na którą zwrócisz uwagę. Kalkulator kosztów konsolidacji pozwoli Ci w zaledwie kilka sekund sprawdzić, jak wysokie raty będziesz płacić w związku z konsolidacją. Dodatkowo, dowiesz się, ile wynosi RRSO i oprocentowanie, jak wysoka jest całkowita kwota do spłaty, a także czy instytucja pobiera prowizję i oprocentowanie. Dzięki temu możesz wybrać najkorzystniejszą ofertę, która nie zaburzy znacznie Twojego budżetu.

undefined

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *