Tak w wakacje zmienią się szkoły

2015-07-28 1:55:24

W czosnowskich szkołach w wakacje odbędzie się wiele remontów. Planowana jest również budowa hali sportowej w Kazuniu Polskim czy dobudowanie kilku sal lekcyjnych w Kaliszkach

Wiele dużych zmian w budżecie zostało wprowadzonych podczas ostatniej sesji Rady Gminy Czosnów, która odbyła się 30 czerwca. Wszystko za sprawą potężnej dotacji w kwocie 3 873 883,29 zł ze środków europejskich. Gmina otrzymała ją po siedmiu latach starań na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Czosnowie. Tymczasem oczyszczalnię już dawno rozbudowano ze środków własnych gminy i z pożyczek, które nawet zostały częściowo spłacone. Pieniądze zatem mogły zostać przeznaczone na realizację inwestycji, których w tym roku nie było nawet w planach.

Chodzi tutaj m.in. o takie projekty, jak rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaliszkach. W obecnym i w przyszłym roku mają zostać dobudowane trzy sale lekcyjne oraz węzeł sanitarny. Cała inwestycja będzie kosztować gminę 1 200 000 zł.

Rozbudowa była konieczna ze względu na zwiększającą się liczbę uczniów oraz przyjęcie do przedszkola 3-latków. Małe sale lekcyjne nie mogły pomieścić więcej niż określoną liczbą liczbę dzieci, dlatego więcej miejsca pozwoli uczniom uczyć się w bardziej komfortowych warunkach. W czasie wakacji zostanie rozebrany komin, dzięki czemu dzieci będą mogły pomieścić się w sali.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kazuniu Polskim w przyszłym roku powstanie hala sportowa. Prace mają rozpocząć się już w tym roku, natomiast inwestycja pochłonie ok. 2 000 000 zł. Przy szkole planowana jest również budowa parkingu za 100 000 zł. Wybudowana zostanie bieżnia oraz zakupiona wiata na teren boiska sportowego za łączną kwotę 110 000 zł.

W pozostałych placówkach w czasie wakacji zostaną przeprowadzone mniejsze remonty, które mają zakończyć się przed 1 września. W szkole w Kazuniu Polskim wyremontowana zostanie szatnia oraz wymienione szafki. Sowia Wola doczeka się remontu posadzek w kilku pomieszczeniach oraz na korytarzu. W Małocicach, podobnie jak w Kazuniu Polskim, zostanie wyremontowana szatnia oraz wstawione nowe szafki. Ponadto, przewidziany jest remont dachu.

Szkoła w Łomnie będzie miała wyremontowaną salę gimnastyczną, tj. zostanie przeprowadzone cyklinowanie podłogi wraz z malowaniem linii oraz montaż ogrzewnic, które są konieczne, zwłaszcza zimą.

Ewa Gruszka

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…