Facebook

Tak w wakacje zmienią się szkoły

2015-07-28 1:55:24

W czosnowskich szkołach w wakacje odbędzie się wiele remontów. Planowana jest również budowa hali sportowej w Kazuniu Polskim czy dobudowanie kilku sal lekcyjnych w Kaliszkach

Wiele dużych zmian w budżecie zostało wprowadzonych podczas ostatniej sesji Rady Gminy Czosnów, która odbyła się 30 czerwca. Wszystko za sprawą potężnej dotacji w kwocie 3 873 883,29 zł ze środków europejskich. Gmina otrzymała ją po siedmiu latach starań na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Czosnowie. Tymczasem oczyszczalnię już dawno rozbudowano ze środków własnych gminy i z pożyczek, które nawet zostały częściowo spłacone. Pieniądze zatem mogły zostać przeznaczone na realizację inwestycji, których w tym roku nie było nawet w planach.

Chodzi tutaj m.in. o takie projekty, jak rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaliszkach. W obecnym i w przyszłym roku mają zostać dobudowane trzy sale lekcyjne oraz węzeł sanitarny. Cała inwestycja będzie kosztować gminę 1 200 000 zł.

Rozbudowa była konieczna ze względu na zwiększającą się liczbę uczniów oraz przyjęcie do przedszkola 3-latków. Małe sale lekcyjne nie mogły pomieścić więcej niż określoną liczbą liczbę dzieci, dlatego więcej miejsca pozwoli uczniom uczyć się w bardziej komfortowych warunkach. W czasie wakacji zostanie rozebrany komin, dzięki czemu dzieci będą mogły pomieścić się w sali.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kazuniu Polskim w przyszłym roku powstanie hala sportowa. Prace mają rozpocząć się już w tym roku, natomiast inwestycja pochłonie ok. 2 000 000 zł. Przy szkole planowana jest również budowa parkingu za 100 000 zł. Wybudowana zostanie bieżnia oraz zakupiona wiata na teren boiska sportowego za łączną kwotę 110 000 zł.

W pozostałych placówkach w czasie wakacji zostaną przeprowadzone mniejsze remonty, które mają zakończyć się przed 1 września. W szkole w Kazuniu Polskim wyremontowana zostanie szatnia oraz wymienione szafki. Sowia Wola doczeka się remontu posadzek w kilku pomieszczeniach oraz na korytarzu. W Małocicach, podobnie jak w Kazuniu Polskim, zostanie wyremontowana szatnia oraz wstawione nowe szafki. Ponadto, przewidziany jest remont dachu.

Szkoła w Łomnie będzie miała wyremontowaną salę gimnastyczną, tj. zostanie przeprowadzone cyklinowanie podłogi wraz z malowaniem linii oraz montaż ogrzewnic, które są konieczne, zwłaszcza zimą.

Ewa Gruszka

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *