Facebook

„Tak bardzo mi przykro przyjaciele z Nicei”

2016-07-23 1:44:12

W piątkowy (15.07) wieczór nowodworski amfiteatr zamienił się w stolicę folkloru. Wszystko za sprawą kolejnej „Biesiady rozśpiewanych narodów”, którą uświetnił znany z programu Must Be The Music – magiczny zespół LemOn.

Od godziny 19:00 nowodworzanie zaczęli gromadzić się w amfiteatrze miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, bowiem sceną zawładnął zespół Hoverla, który do Nowego Dworu przyjechał z oddalonego o 360 kilometrów Wrocławia.
Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej zespołu, „Hoverla to polsko-ukraiński zespół folk – rockowy, czerpiący muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej”.
Zespół podczas koncertu wykonał swoje piosenki w językach: ukraińskim, łemkowskim i polskim. Połączenie mocnej rockowej muzyki z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i słowiańskim wokalem stworzył naprawdę fantastyczne widowisko muzyczne.
Natomiast już od godziny 20:00 do nowodworskiego amfiteatru przyjechały tłumy fanów znanego z polsatowskiego talent show Must Be The Music. Tylko Muzyka zespołu LemOn.
Dlaczego akurat LemOn?
– Kochamy LemOn za ich twórczość, prawdziwie emocjonalne teksty piosenek, głos Igora. Jeździmy na koncerty nie od początku kariery, ale od ponad roku. Byłyśmy na trzech – mówią Ola i Kamila – fanki z Płocka.
– My jeździmy na wszystkie koncerty. Kochamy ich i to jest najważniejsze. Co tydzień przebywamy kilkadziesiąt kilometrów, by wspierać chłopaków na scenie. Oni są najlepsi – mówią fanki tworzące Fan Club LemOn …mało mam… z Wrocławia, Lublina czy Poznania.
Rzeczywiście koncert zespołu LemOn to prawdziwe widowisko muzyczne okraszane niepowtarzalną grą świateł. Zespół podczas koncertu wykonał swoje największe hity: Scarlett, Napraw, Jutro, Będę z Tobą, AKE, czy Spójrz.
Igor Herbut  – wokalista zespołu – bez wątpienia porwał wszystkich do wspólnej zabawy. Nie obyło się również bez wzmianki o zamachu terrorystycznym w Nicei. Herbut opowiedział publiczności o tym, że spacerował tamtymi ulicami podczas ostatnich wakacji. To tam właśnie powstał utwór „Nice”, który jest jedną z nielicznych wesołych piosenek, jaką napisał Igor. By oddać cześć ofiarom zamachu, właśnie nią zespół rozpoczął piątkowy koncert.
– Jak w takim miejscu można mieć jakiekolwiek złe uczucia, kiedy to powietrze tam tak pachnie morzem, palmy dają takie piękne długie cienie, kiedy, jak w tej piosence, chcesz żyć… I przy tym bulwarze rozklejaliśmy kartki Take What You Need a nieznajomi ludzie zatrzymywali się i wydzierali z nich: love faith peace… A my to filmowaliśmy i potem zrobiliśmy z tego klip. Potem oglądaliśmy ujęcia z tej ulicy, tysiące razy na montażu… Ujęcia tych dziadków grających w petanque, ja biegałem tym bulwarem, ujęcia które nagrywaliśmy z samochodu… Mi jest najsmutniej… Tak bardzo mi przykro przyjaciele z Nicei… Chcemy by te wiadomości nam się śniły – powiedział podczas koncertu Igor Herbut.

Warto również dodać i zaznaczyć, że podczas obu koncertów w nowodworskim amfiteatrze pojawili się wolontariusze, którzy zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację chorego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego w ramach akcji Razem dla Maćka.

Trzeba przyznać, że w tym roku Nowodworski Ośrodek Kultury zadbał o atrakcyjność koncertów odbywających się w Nowym Dworze. Najpierw spektakularny występ Dody, a teraz fantastyczny koncert zespołu LemOn. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają już na przyszłoroczne wydarzenia.

Adam Balcerzak

DSC00062 DSC00066 DSC00069 DSC00074 DSC00078 DSC00080 DSC00081 DSC00086 DSC00088 DSC00096 DSC00105 DSC00119 DSC00126

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *