Facebook

Tajemniczy bagaż na parkingu

2017-07-31 3:37:37

Bagaż, pozostawiony we wtorkowy (25.07) wieczór na parkingu przy porcie lotniczym Modlin, postawił na nogi wszystkie służby.

Po godz. 21:00 pracownicy ochrony lotniska zauważyli na parkingu pozostawiony bagaż. Nikt, mimo ogłoszeń przez lotniskowe megafony, po niego nie przyszedł.

W związku z tym zarządzono ewakuację części parkingu oraz sprawdzenie bagażu pod kątem pirotechnicznym. Na miejsce wezwano też policję, straż pożarną i ratownictwo medyczne.

Akcja służb trwała prawie godzinę. Pirotechnicy sprawdzili bagaż przy pomocy zdjęć rentgenowskich oraz manualnie otworzyli i sprawdzili zawartość. Chwilę po godzinie 22:00 alarm został odwołany – informuje wirtualnynowydwor.pl.

To w ostatnich tygodniach kolejny bagaż zostawiony bez opieki na modlińskim lotnisku. We wtorek (18.07) z portu ewakuowano ok. 200 osób po tym, jak do dyżurnych PSG Warszawa-Modlin wpłynęła informacja o ciemnym plecaku na antresoli przy windzie.

Pirotechnicy ustalili, że plecak nie zawiera żadnego niebezpiecznego ładunku. Przez roztargnionego pasażera opóźniona była część lotów.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *