SZPITAL. Oddział Ginekologiczno–Położniczy wznawia pracę; personel z ujemnymi wynikami na COVID-19

2020-04-20 1:11:47
Po tym, jak 9 kwietnia dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego podjęła decyzję o zamknięciu Oddziału Ginekologiczno–Położniczego i poddaniu go dezynfekcji, dzisiaj ogłoszono, że od godz. 8:00 oddział wznawia działalność

Przypomnijmy, w czwartek (9 kwietnia) u pracowników oraz pacjentek Oddziału Ginekologiczno–Położniczego Nowodworskiego Centrum Medycznego wykryto koronawirusa, a dyrekcja szpitala podjęła decyzję o zamknięciu oddziału i poddaniu go dezynfekcji.

Jak informowała dyrekcja, żadna z osób nie miała objawów zakażenia. Koronawirusa udało się szybko zidentyfikować, ponieważ kilka dni wcześniej podjęta została decyzja o wykonywaniu testów każdemu pracownikowi oraz pacjentowi, który trafia do szpitala.

Jak udało nam się ustalić, zakażone dwie pacjentki z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego urodziły zdrowe dzieci. Kobiety zostały przewiezione do szpitala MSWiA w Warszawie, natomiast niemowlęta zostały w nowodworskim szpitalu na oddziale noworodkowym.

Dzisiaj Nowodworskie Centrum Medyczne wydało nowy, ważny komunikat: “Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego zawiadamia, że z dniem 20 kwietnia 2020 roku od godz. 08:00 wznowiliśmy działalność leczniczą w zakresie Oddziału Ginekologiczno- Położniczego. Personel medyczny po uzyskaniu ujemnych wyników badań w kierunku COVID-19 powrócił do pracy. Oddział został poddany dekontaminacji.”

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *