SZPITAL. Ewakuacja pacjentów. Personel na kwarantannie

2020-03-23 11:17:15

W związku z wykryciem w niedzielę (22 marca) u jednego z pacjentów wirusa COVID-19, szpital w Nowym Dworze Maz. podjął decyzję o zamknięciu oddziału wewnętrznego i ewakuacji pacjentów do innych szpitali. Pacjent zarażony koronawirusem to 88-letni mieszkaniec gminy Jabłonna

Dyrektor Nowodworskiego Centrum Medycznego, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Dworze Mazowieckim, podjął decyzję o zamknięciu Oddziału Wewnętrznego Nowodworskiego Centrum Medycznego oraz ewakuacji do innych szpitali przebywających na w/w oddziale pacjentów. O terminie ponownego uruchomienia Oddziału Wewnętrznego zdecydujemy po jego gruntownej dezynfekcji i dekontaminacji oraz jeśli tylko będą pozwalały nam na to możliwości kadrowe – informuje dyrekcja szpitala.

Obecnie 32 osoby ze szpitalnego personelu zostały objęte kwarantanną. Są to osoby z SOR-u i z oddziału wewnętrznego, które miały kontakt z pacjentem zarażonym wirusem COVID-19. Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie ponownie uruchomiony prawdopodobnie dziś w godzinach wieczornych lub jutro rano.

Red.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…