Szkoła na 6!

2016-11-25 11:59:11

Akcje charytatywne to już niemal znak rozpoznawczy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku. Uczniowie kierują się prostą zasadą – warto pomagać.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Żeby pomagać, trzeba mieć w sobie to coś. Tym czymś jest iskierka, która rozpala w sercach chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Taką właśnie iskierkę posiadają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku. Bardzo często uczniowie tej szkoły wychodzą z inicjatywą niesienia pomocy innym. Organizują akcje charytatywne typu: zbiórka żywności, czy krwiodawstwo, ale również włączają się w duże akcje typu WOŚP.

Tym razem uczniowie i ich opiekun – Magdalena Buczek wyszli z kolejną inicjatywą. W dniach 21 – 25 listopada w  godzinach 8:00 – 15:00 w ZSP w Pomiechówku odbędzie się #Komórkomania – akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, skierowana do młodych ludzi, którzy zaczynają swoje dorosłe życie. Akcja jest organizowana przy współpracy z fundacją DKMS.

W Polsce jest bardzo dużo osób chorych na białaczkę. Większość z nich to również dzieci. Co godzinę ktoś nowy choruje na tę chorobę. Tak naprawdę tylko od nas zależy, czy te osoby przeżyją.

Kilka lat temu słynna piosenkarka – Doda przechodziła w swoim życiu bardzo trudny czas. Jej narzeczony zachorował na białaczkę. Nie zastanawiając się, gwiazda zorganizowała bardzo dużą akcję, zachęcającą młodych ludzi do zarejestrowania się w bazie DKMS. Fani artystki rozwieszali w całej Polsce plakaty zachęcające do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców, natomiast Doda namawiała ludzi do zarejestrowania się przy każdej nadarzającej się okazji: podczas koncertów, wywiadów, dużych festiwali telewizyjnych. To podziałało. Do bazy DKMS zapisało się wtedy ponad 500 000 ludzi, chcących ratować życie innym.

Wy też możecie to zrobić! Wystarczy pójść w dniach 21-25 listopada do ZSP w Pomiechówku i zarejestrować siebie jako potencjalnego dawcę szpiku kostnego. Taki mały gest, a może uratować komuś życie.

Cieszy fakt, że młodzi ludzie chcą w taki sposób angażować się w pomoc innym. Świadczy to o tym, że ZSP w Pomiechówku przekazuje nie tylko wiedzę, ale również dba o to, by człowiek dla człowieka nie był wilkiem, a przyjacielem.

My popieramy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

AB

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *