Facebook

Szersza oferta NCM

2015-10-07 2:35:12

W nowodworskim szpitalu przeprowadzane są operacje nowotworów. Od października będzie można wykonać badanie w kierunku chorób mięśni i nerwów w pracowni EMG, zaś kobietom rodzącym zaproponowane zostaną porody ze znieczuleniem

Do niedawna operacje onkologiczne odbywały się tylko w okolicznych miejscowościach, jak Wieliszew czy Warszawa. Nowodworskie Centrum Medyczne nawiązało współpracę z lekarzami ze Szpitala Bródnowskiego z Warszawy. Obecnie osoby chore na nowotwór mogą być operowane w Nowym Dworze w soboty i niedziele, w przyszłości operacje będą się odbywały także w inne dni tygodnia.

– W lipcu odbyła się pierwsza operacja onkologiczna, w sierpniu kolejne trzy. Skomplikowane operacje nadal są wykonywane w wysokospecjalistycznych ośrodkach. Pozostali pacjenci mogą być operowani na miejscu. W dużych warszawskich szpitalach trzeba czekać na operację, u nas pacjent jest indywidualnie traktowany, ma łatwiejszy kontakt z rodziną – twierdzi dyrektor NCM Jacek Kacperski.

Dyrektor  szpitala dostrzega także, że dotychczas problemem był brak znieczulenia dla pacjentek podczas porodów.

– Przeprowadziłem rozmowy z lekarzami anestezjologami. Od jesieni zaproponujemy pacjentkom porody ze znieczuleniem. Sądzę, że dzięki szerszej ofercie będzie więcej porodów. Od października będzie także do zaoferowania dodatkowa opieki położnej w czasie porodu, do tej chwili nawet za odpłatnością nie było takiej możliwości. Chcemy poprawić komfort pacjentek oraz zmniejszyć ilość stresu przyszłych matek – mówi dyrektor szpitala.

Od 10 października w NCM zostanie uruchomiona także pracownia, w której będzie można wykonać EMG. Jest to badanie elektrofizjologiczne, którego celem jest ocena funkcji mięśni i nerwów. Elektromiografia jest pomocna w diagnozowaniu wielu chorób neurologicznych i układu mięśniowego, m.in. dystrofii mięśniowych, stwardnienia bocznego zanikowego, rdzeniowego zaniku mięśni, zespołu cieśni czy miastenii.

AC

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *