Facebook
Szansa na odszkodowania

2016-07-07 10:51:39

Zniszczone pola i sady – w sumie niemal 500 hektarów użytków rolnych. Do tego pozrywane dachy i uszkodzone inne elementy budynków. To tylko skrótowy bilans strat, jakie ponieśli mieszkańcy gm. Zakroczym w wyniku ostatnich nawałnic. Poszkodowani mogą starać się o pieniądze ze środków województwa mazowieckiego

W celu oszacowania skutków nawałnicy powstały dwie komisje. Pierwsza zajmuje się głównie zerwanymi dachami.
– W jej składzie znalazł się przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budownictwa. Są już przygotowane protokoły, jeśli chodzi o straty. Będziemy powoływać również biegłego rzeczoznawcę, który wyceni straty i na tej podstawie będziemy wnosić do wojewody, by uruchomił środki z rezerwy i by odszkodowania zostały wypłacone naszym mieszkańcom – mówi burmistrz Artur Ciecierski.
Jak zaznacza, ostateczną decyzję w sprawie przyznania pieniędzy konkretnym poszkodowanym podejmie wojewoda mazowiecki.
Osobne gremium szacuje straty poniesione przez rolników. Wstępnie wiadomo, że zostało zniszczonych prawie 500 hektarów pól i sadów. Od środy komisja pracuje w terenie. Również w tym przypadku ostateczna decyzja należy do władz wojewódzkich.
Wnioski o oszacowanie szkód można pobrać w Urzędzie Gminy (pok. 105) lub ze strony internetowej www.zakroczym.pl, a wypełnione złożyć w pokoju nr 8. Do wniosku należy dołączyć kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie na bieżący rok złożony do ARiMR i potwierdzony z oryginałem.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *