Facebook
Sygnalizacja na Morawicza najwcześniej w październiku

2022-09-23 2:20:39

Oddana do użytku ul. Morawicza wciąż nie doczekała się uruchomienia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Jarzębinową i Małą. Działająca sygnalizacja świetlna znacznie poprawiłaby bezpieczeństwo przechodniów i kierowców, którzy chcą przejść lub przejechać przez skrzyżowanie


Remont drogi powiatowej, jaką jest ul. Morawicza zakończył się tuż przed wakacjami. Nie wszyscy są do końca zadowoleni z rozwiązań projektowych, które zostały zastosowane podczas modernizacji drogi. Mieszkańcy nie raz, na forach internetowych pisali o wysepce przy stacji BP, która jest za bardzo wysunięta na jezdnię, czy o kiepskiej widoczności przy wyjeździe z ul. Małej, ograniczonej przez ustawione barierki.
Jednym z głównych założeń przebudowy drogi jest poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Morawicza z nowo wybudowanym osiedlem „Jarzębionowa” i ciągle rozwijającym się „Dębowym Parkiem”. Dlatego w pierwszej wersji miało w tym miejscu powstać rondo, ostatecznie zdecydowano się na sygnalizację świetlną, która już trzeci miesiąc nie działa.
Za uruchomienie przyłącza odpowiedzialna jest spółka PGE. Prace związane z podciągnięciem linii muszą być prowadzone na kilku działkach, które mają różną strukturę własności. Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta wydały już pozwolenia na prowadzenie prac. W tej chwili trwa proces uzyskania zezwolenia od prywatnych właścicieli. Jak tylko wszystko zostanie dopięte od strony formalnej, wejdzie wykonawca. Samo wykonanie przyłącza i ustawienie skrzynki nie powinno zająć wykonawcy dłużej niż 2-3 dni. W mojej ocenie sygnalizacja świetlna będzie uruchomiona w przyszłym miesiącu – przekazał naszej redakcji jeden z inspektorów Wydziału Rozwoju i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *