Świt rozpoczął sezon. Remis na początek

2017-08-07 12:31:57

Podopieczni Rafała Kleniewskiego w sobotę (5.08) rozpoczęli ligowe zmagania, podejmując na własnym boisku beniaminka III ligi – Wartę Sieradz.

Tylko remis

Na pierwszą bramkę w rozgrywkach ligowych kibice Świtu nie musieli długo czekać. Na prowadzenie Biało-Zielonych w 24. minucie wyprowadził Kamil Wolski po dograniu Mariusza Gabrycha. W tym momencie na tablicy wyników powinniśmy mieć już 2:0. Chwilę wcześniej 100% sytuacji nie wykorzystał Gabrych, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Goście po stracie bramki ruszyli zdecydowanie do przodu, chcąc doprowadzić do wyrównania. Przy tym zbyt się odsłonili, a przed szansą na strzelenie drugiej bramki stanęli kolejno Kamil Wiśniewski i Gabrych. Mielcarz dwukrotnie dobrze interweniował i do przerwy mieliśmy jedynie 1:0.

Drugą połowę Świt rozpoczął od postraszenia sieradzan strzałem Marcina Kozłowskiego. Piłka minimalnie minęła słupek. W 74. Minucie obrońcy Świtu popełnili błąd. W środku pola z futbolówką minął się Dankowski. Marcin Kacela zakręcił Przemysławem Przysową, wyczekał wchodzącego na wślizgu Karola Drwęckiego i pokonał Mateusza Prusa uderzeniem pod poprzeczkę.

Gościom nie było dane dłużej cieszyć się z prowadzenia. Dwie minuty później Gabrych dał Biało-Zielonym ponowne prowadzenie. Lewą stroną boiska popędził Kamil Wolski, który zszedł w pole karne i miękko podał do Gabrycha. Ten przyjął piłkę, podbijając ją nad obrońcą, i zdobył bramkę lobując bramkarza.

To nie był koniec strzelania przy Sportowej. W 88. minucie Kacela dał Warcie remis. Krystian Pomorski i Przemysław Przysowa zachowali się zbyt pasywnie w tej sytuacji. Piłkarze Świtu opuszczali murawę ze spuszczonymi głowami. Byli wyraźnie niezadowoleni z uzyskanego wyniku.

Na innych boiskach

Do sensacji doszło w Sulejówku, gdzie Victoria pokonała Widzewa Łódź 2:1. Jest to tym większe zaskoczenie, że Victoria jest beniaminkiem, a Widzew w zeszłym sezonie walczył o awans. Był to ostatni mecz Przemysława Cecherza w roli szkoleniowca Widzewa. Na tym stanowisku zastąpi go Franciszek Smuda.