Świt remisuje po niewykorzystanych sytuacjach

2022-09-19 7:28:15

W sobotę, 17 września piłkarze Świtu Nowy Dwór podejmowali na własnym stadionie beniaminka Wartę Sieradz. Nowodworzanie zremisowali w tym spotkaniu i mogą żałować jedynie niewykorzystanych sytuacji

W pierwszej połowie nowodworzanie dominowali na boisku, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, ale Biało-zieloni nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Bliski strzelenia bramki był Hubert Michalik, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił prosto w niego. Z kolei Mateusz Broda po uderzeniu piłki głową trafił jedynie w poprzeczkę wywołując jęk zawodu na trybunach.
Również obydwaj obecni na boisku napastnicy Jewhen Radionow i Marcel Niesłuchowski nie zdołali otworzyć wyniku tego pojedynku i pomimo wyraźnej przewagi, Świt schodził na przerwę z bezbramkowym remisem.
Po wznowieniu gry w środku pola faulował zawodnika gości Broda. Goście zdecydowali się na dośrodkowanie piłki w pole karne. Tam Łukasz Buczkowski nie upilnował Jakuba Króla, który umieścił piłkę w siatce i dał gościom prowadzenie 1:0. Po chwili Świt mógł przegrywać już dwoma bramkami, ale zawodnik drużyny gości trafił jedynie w boczną siatkę.
W 80. minucie Hubert Michalik dobrze dograł w pole karne do wybiegającego na czystą pozycję Filipa Kowalczyka, ale ten z bliskiej odległości przestrzelił wysoko nad poprzeczką. Chwilę później Kowalczyk ponownie dostał piłkę za plecy obrońców
i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości, doprowadzając do remisu.
Ostatecznie to spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Świt dzięki remisom Mławianki, Legionovii i Pogoni Grodzisk w dalszym ciągu zasiada na fotelu lidera. Następny mecz nowodworzanie rozegrają w środę,
21 września. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi.
Świt Nowy Dwór Maz – Warta Sieradz 1:1 (0:0)