Facebook

Świt po zmierzchu

2017-11-09 4:16:26

W sobotę podopieczni Rafała Kleniewskiego podejmowali przed własną publicznością Sokoła Ostródę. Chociaż nowodworzanie nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie, to oni ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Trener nowodworzan, kompletując wyjściową jedenastkę, stanął przed nie lada wyzwaniem. Za żółte kartki ze składu wypadli Karol Drwęcki i Mateusz Dara. O ile Mateusz wróci już na mecz z Victorią Sulejówek, o tyle z usług kapitana „biało-zielonych” szkoleniowiec Świtu nie będzie mógł skorzystać aż do końca rundy. Karol otrzymał dodatkowo dwa mecze zawieszenia za czerwoną kartkę w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Pierwsza połowa rozpoczęła się lepiej dla gości, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Adriana Wójcika. Sokół wyraźnie przeważał, nie dopuszczając nowodworzan do zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Na bramkę Macieja Bąbla uderzali Mariusz Gabrych, Maciej Kozłowski i Konrad Perzyna, lecz piłka trafiała w ręce bramkarza, albo leciała tuż obok słupka.

Po przerwie gra „biało-zielonych” wyglądała zdecydowanie lepiej. Od razu rzucili się całym zespołem do ataku, spychając rywali do głębokiej defensywy, lecz wysocy obrońcy Sokoła niwelowali skutecznie zagrożenie pod własną bramką po wrzutach w pole karne.

W 57. minucie do remisu doprowadził Marcin Kozłowski, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Chwilę później „Koziołek” mógł dać prowadzenie Świtowi, ale w tej sytuacji minimalnie przestrzelił tuż nad poprzeczką.

Nowodworzanie nie zwalniali tempa. W ostatnich 10 minutach tego spotkania poczynali sobie coraz śmielej pod bramką gości, otwierając sobie drogę do bramki długimi prostopadłymi podaniami za plecy obrońców. Niestety, „biało-zieloni” rozgrywali piłkę zbyt długo i zbyt koronkowo pod bramką Sokoła, a brakowało strzałów.

W 82. minucie Kamil Wiśniewski przejął piłkę w środku pola i popędził z piłką do przodu. Mijał kolejnych rywali niczym pachołki na treningu i zakończył ten fantastyczny rajd bramką, wyprowadzając Świt na prowadzenie i ustalając ostateczny wynik na 2:1.

Nowodworzanie po tym zwycięstwie zajmują 11. miejsce z 19 punktami na koncie. W piątek 10 listopada rozegrają spotkanie wyjazdowe z beniaminkiem III ligi – Victorią Sulejówek, która radzi sobie niespodziewanie dobrze na III ligowych boiskach. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 19:00.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Ostróda 2:1 (0:1)

Bramki: Marcin Kozłowski 57′, Kamil Wiśniewski 82′ – Adrian Wójcik 14′

Świt: 1. Mateusz Prus – 24. Miłosz Turewicz, 3. Sebastian Cuch, 5. Kamil Dankowski, 7. Michał Steć – 9.Mariusz Gabrych (85′ Piotr Basiuk), 10. Marcin Kozłowski (90′ 13. Radosław Śledziewski), 8. Paweł Broniszewski, 11. Konrad Perzyna, 37. Kamil Wiśniewski – 17. Krystian Pałczyński (85′ 15. Kamil Wolski)