Facebook

ŚWIT NOWY DWÓR: Twierdza niezdobyta

2018-09-13 3:05:41

Nowodworzanie w minionym tygodniu rozegrali dwa spotkania ligowe. W żadnym z nich nie stracili bramki, a ponadto na własnym stadionie pozostają niepokonani. Jak długo będzie trwała ta passa?

W środę podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego udali się do Ełku, gdzie w meczu 6. kolejki zmierzyli się z tamtejszym MKS-em. Świt przeważał w tym spotkaniu i chociaż okazji do strzelenia bramki na wagę zwycięstwa nie brakowało, to pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

W pierwszej połowie swoje okazje miał Marcin Kozłowski, który próbował akcji indywidualnych. Później dwie idealne sytuacje do zdobycia bramki miał Krystian Pomorski. Najpierw dostał dobre podanie za plecy obrońców i zdecydował się na strzał z powietrza, ale minimalnie się pomylił. Później znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz futbolówka została mu nieco za plecami i uderzenie okazało się za słabe. Biało-zieloni przywieźli z Ełku cenny punkt.

Następne spotkanie nowodworzanie rozegrali w niedzielę. Przed własną publicznością zmierzyli się z Victorią Sulejówek. Świt od samego początku przeważał nad rywalami. Kamil Wiśniewski już na samym początku spotkania mógł dać gospodarzom prowadzenie, ale przestrzelił. Natomiast strzał Seweryna Truskolaskiego zza pola karnego zatrzymał bramkarz gości.

W 19. minucie nowodworzanie dopięli swego. Dominik Witkowski wygrał pojedynek główkowy z rywalem i zagrał do Konrada Rudnickiego. Napastnik popędził na bramkę i strzałem na dalszy słupek umieścił piłkę w siatce. W 34. minucie było już 2:0. Marcin kozłowski położył bramkarza i zagrał do lepiej ustawionego Rudnickiego, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Wyniki tego pojedynku w 51. minucie ustalił Kozłowski. Wiśniewski dobrze dośrodkował na głowę Witkowskiego, ale jego uderzenie końcami palców obronił bramkarz. Obrońcy zaspali, co pozwoliło Kozłowskiemu doskoczyć do futbolówki i podwyższyć prowadzenie na 3:0.

Następne spotkanie Świt rozegra w niedzielę 16 września. Zmierzy się wówczas na wyjeździe z Legią II Warszawa na stadionie Dolcana w Ząbkach. Mecz zaplanowano na godzinę 12:00.

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…