Facebook

ŚWIT NOWY DWÓR MAZ. W środę finał Pucharu Polski MZPN

2021-06-08 10:57:58

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pewnie 3:1 pokonał w półfinałowym meczu okręgowego Pucharu Polski Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Takiego wyniku nie udało się powtórzyć w ligowym meczu z Polonią, bowiem mecz zakończył się podziałem punktów

Świt w finale Pucharu

Nowodworzanie otworzyli wynik meczu już w 8. minucie. Piłkę w środku pola przejął Łukasz Sosnowski, zgrał do Arkadiusza Ciacha, a napastnik Świtu podał na prawe skrzydło do Kamila Wiśniewskiego. Pomocnik Biało-Zielonych nie zmarnował okazji i pokonał bramkarza Pogoni. Podwyższenie wyniku przyszło również za sprawą duetu Ciach – Wiśniewski. Tym razem w 28. minucie z prawej flanki dośrodkował Ciach, a Wiśniewski strzał z bliskiej odległości strzelił swojego drugiego gola. Kilka minut później w polu karnym Świtu faulował Michał Drewnowski. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Damian Jaroń.

Po zmianie stron kibice zobaczyli jeszcze jedną bramkę. W 60. minucie w zamieszaniu w polu karnym Pogoni Grodzisk najlepiej odnalazł się Patryk Cieślak, który wykorzystał podanie Mateusza Długołęckiego i ustalił wynik meczu na 3:1.

Nowodworzanie zmierzą się w finale z rezerwami Legii Warszawa, które na wyjeździe pokonały MKS Przasnysz 1:0. Finał odbędzie się 9 czerwca o godz. 18:00 na stadionie Świtu przy ul. Sportowej 66.

GKP Pogoń Grodzisk Mazowiecki – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (1:2)

Bramki: Damian Jaroń 33′ (k) – Kamil Wiśniewski 8′, 29′, Patryk Cieślak 60′.

Pogoń: Dworak – Krajewski, Rakowski, Sidor, Zembrowski (46′ Gładysz), Kobiera (46′ Maślanka), Kołaczek (46′ Lisowski), Kowalczyk, Wrzesiński (46′ Chojnacki), Jaroń (46′ Urbański), Strzałkowski (46′ Franco).

Świt: Prus – Długołęcki (87′ Dąbrowski), Kamiński, Cuch, Cieślak, Sosnowski, Kuźma (59′ Pruszkowski), Drewnowski (66′ Tlaga), Wiśniewski, Ciach (83′ Niesłuchowski), Kwiatkowski (84′ Bykowski).

Remis z Polonią

Świt, który wygrał sześć meczów z rzędu nie zamierzał odpuścić również i ligowego spotkania. Pierwszą i jedyną bramkę na prowadzenie dla biało-zielonych strzelił Kamil Wiśniewski w 41. minucie. Czarne Koszule odpowiedziały dopiero w 77. minucie strzałem z ok. 20 metrów zdobył Daniel Smuga. Świt miał jeszcze szansę na prowadzenie w meczu, jednak pomimo podyktowanej przez arbitra „jedenastki”, golkipera Polonii nie udało się pokonać Mateuszowi Długołęckiemu.

Bramkę dla Świtu zdobył Kamil Wiśniewski

Świt do prowadzącej Pogoni Grodzisk Maz. traci 6 oczek. Do końca rundy pozostały 3 kolejki, w tym bezpośredni mecz obu drużyn.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Kamil Wiśniewski 41`, Daniel Smuga 77`.

Świt: Lemanowicz – Cieślak, Drwęcki, Cuch, Długołęcki, Kuźma, Sosnowski, Michalik B., Kwiatkowski, Ciach, Wiśniewski.

Polonia: Abramowicz – Pazio, Mikołajewski, Wełna, Wojdyga, Marciniec, Piątek, Smuga, Marcinho, Kujawa, Paczuk.

Kolejny mecz Świt rozegra w Urszulinie z Legią II Warszawa, 12 czerwca o godz. 12:00.