Święto Policji w nowodworskiej komendzie

2022-07-22 1:53:16

Wczoraj (21.07.22r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się uroczystości z okazji obchodów Święta Policji. Na uroczystość przybył I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji Pan inspektor Krzysztof Smela, w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, mł. insp. Rafała Trzaskoma. Cała uroczystość miała podniosły charakter, nie zabrakło słów uznania za trud i pracę nowodworskich funkcjonariuszy.

21 lipca 2022 r. o godz. 13.00 na placu przed Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczął się uroczysty apel z okazji obchodów Święta Policji.

Zgodnie z ceremoniałem dowódca uroczystości, podkom. Wiesław Michałowski złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia apelu I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji, Panu inspektorowi Krzysztofowi Smeli, który przybył na uroczystość w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, młodszego inspektora Rafała Trzaskoma. Następnie został odegrany i odśpiewany hymn państwowy oraz podniesiona została na maszt flaga Rzeczypospolitej Polskiej

W swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Rafał Trzaskoma powitał licznie przybyłych na uroczystość gości oraz funkcjonariuszy i pracowników policji. Podziękował policjantom i policjantkom nowodworskiej policji za trud pracy, dobre wyniki w służbie oraz działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nowodworskiego. Swoje podziękowania skierował również do pracowników cywilnych komendy oraz instytucji i jednostek samorządowych, w tym burmistrzów i wójtów, pracowników sądów i prokuratur, które na co dzień współpracują z policją. Rodzinom funkcjonariuszy złożył serdeczne podziękowania za wsparcie oraz zrozumienie okazywane każdego dnia.

Wśród przybyłych na uroczystość gości obecny był I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji Pan inspektor Krzysztof Smela, który podczas oficjalnego przemówienia podziękował policjantom naszej jednostki za rzetelną służbę, podkreślając osiągnięcia nowodworskich funkcjonariuszy podczas realizowanych zadań służbowych.

Mieliśmy zaszczyt gościć także Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Michała Prószyńskiego, który przekazał wyrazy uznania dla policjantów, doceniając jednocześnie trud pracy oraz podkreślając wsparcie i pomoc dla służb mundurowych.

W uroczystości wzięli udział włodarze gmin, przedstawiciele starostwa, sądu i prokuratury, a także straży pożarnej, straży miejskiej, duchowieństwa oraz instytucji współpracujących z nowodworską jednostką.

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne otrzymało 63 policjantów naszej jednostki, w tym:
w korpusie podoficerów młodszych – 1 policjant,
w korpusie aspirantów policji – 47 funkcjonariuszy
w korpusie podoficerów policji – 11 funkcjonariuszy
w korpusie szeregowych policji – 4 funkcjonariuszy
Uroczysty apel zakończył się złożeniem przez dowódcę uroczystości meldunku I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji, Panu inspektorowi Krzysztofowi Smeli, a następnie wydaniem komendy o odprowadzeniu sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
foto. asp. szt. Andrzej Witkowski
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *