Facebook

Styczeń: Spalarnia i tajemnicza noga nad Wisłą

2015-12-31 10:27:46

1. Odbył się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie powiatu nowodworskiego działało 300 wolontariuszy, którzy zebrali ponad 100 tys. zł.

2. Wybraliśmy Miss i Mistera Studniówki 2015. Zaszczytne tytuły przypadły Annie Wrońskiej i Bartoszowi Bieleckiemu.

3. W gminie Zakroczym tematem wiodącym był ogromny kredyt zaciągnięty przez poprzednie władze. Mieszkańcy pytali, gdzie się podział milion złotych. Po stwierdzeniu wielu nieprawidłowości w zakresie finansów ze stanowiska skarbnika została odwołana Teresa Graczyk, jej miejsce zajęła Małgorzata Kobrzyńska.
4. Zrodził się pomysł, aby w Zakroczymiu powstał Zespół Szkolno-Przedszkolny. Jeden dyrektor, niższe koszty utrzymania, wspólna kadra i baza dydaktyczna – wszystko po to, aby obniżyć koszty administrowania placówkami oświatowymi.
5. Na nowym placu zabaw przy ul. Młodzieżowej w Nowym Dworze pojawiły się wybrzuszenia nawierzchni. Mieszkańcy stwierdzili, że jest to milionowa prowizorka.
6. W Nowym Secyminie w zaroślach nad Wisłą znaleziono “tajemniczą nogę”. Sprawą zajęła się prokuratura, zainteresowały się też ogólnopolskie media. Do wiadomości podano, że policja będzie analizować przypadki niewyjaśnionych zaginięć lub zabójstw, ponieważ uznano, że noga została odcięta od ludzkiego ciała. Po przeprowadzeniu wnikliwych badań okazało się, że była to… atrapa. Śledztwo zostało umorzone.
7. We wsi Siennica (gm. Nasielsk) prywatny inwestor planował zbudować spalarnię opon. Kontrowersyjna inwestycja wywołała ogromny sprzeciw mieszkańców.
8. Klub Bastion z Nowego Dworu zorganizował kurs samoobrony dla kobiet.
9. Nowodworska policja zatrzymała 56-letniego Ryszarda W. z Londynu, który wyłudzał pieniądze, obiecując kobietom wspólne życie. Jego ofiarą padła m.in. 67-latka z powiatu nowodworskiego, od której wyłudził około 30 000 zł.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…