Stół industrialny rozkładany – modne i praktyczne wzornictwo

2020-01-07 10:10:29

Stół industrialny rozkładany jest produktem wyjątkowo modnym w ostatnich latach. Jest połączeniem ciekawego, designerskiego wzornictwa z bardzo praktyczną funkcją stołu rozkładanego. Podbijający wnętrza styl loftowy wnosi niespotykaną dotąd jakość. Pojawiają się naturalne, surowe materiały – beton, cegła, metal, drewno. Wraz z nimi wchodzi na salony cała linia wyjątkowych mebli industrialnych, a w śród nich stoły. Charakterystyczną cechą mebli loftowych jest połączenie zimnej stali z przyjemnym, ciepłym charakterem drewna. Taki kontrast bardzo dobrze odnajduje się w przypadku stołów. Nogi wykonane z metalu stanowią solidną, masywną podstawę, której zwieńczeniem jest piękny, drewniany blat. Wygląd, wyjątkowy design, nietypowe kształty, to wszystko jest niezwykle ważne w stołach loftowych. Pozostaje jednak jeszcze jedna, praktyczna strona, o której nie można zapominać. A ta często rywalizuje z aspektem wizualnym. Stół industrialny rozkładany jest połączeniem wszystkich cech, zarówno praktycznych, jak i tych wizualnych. W wersji złożonej cieszy swoim niezwykłym, designerskim wyglądem, a ponadto daje możliwość rozłożenia i uzyskania dodatkowej powierzchni. Rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w Twoim domu.

Stół industrialny do małego salonu

Salon jest miejscem, w którym porządny stół może być głównym motywem aranżacji. Niezależnie od rozmiarów pomieszczenia, warto przemyśleć opcję rozkładania.

Małe pomieszczenia często są ograniczeniem, które nie pozwala w pełni cieszyć się zagospodarowaniem przestrzeni. Zawsze niosą za sobą ryzyko braku miejsca przy stole, w przypadku wyboru zbyt małego produktu lub problemami z wolną przestrzenią w pomieszczeniu.

Często kompromisem może okazać się właśnie stół industrialny rozkładany. Na co dzień możesz używać go w wersji złożonej, dzięki czemu nie zajmujesz miejsca w salonie. Plusem jest wygoda i wizualnie większe pomieszczenie.

Rozmiar stołu w takim przypadku dobieraj do liczby domowników, którzy będą z niego korzystać na co dzień.

Dzięki możliwości rozłożenia, nie straszne będą Ci imprezy rodzinne i święta. W każdej chwili możesz przecież powiększyć stół o dodatkowe miejsca. Twoi goście będą zadowoleni, a impreza udana. Wszystko dzięki funkcjonalności stołów rozkładanych.

Stół rozkładany do jadalni

Jadalnia jest kolejnym wnętrzem, w którym posiadanie rozkładanego stołu może być wyjątkową zaletą. Jadalnie zazwyczaj nie są dużymi pomieszczeniami. Na ogół ich powierzchnia dostosowana jest do ilości osób zamieszkujących dom.

Co w przypadku imprezy rodzinnej i konieczności pomieszczenia większej ilości osób? Można dostawić dodatkowe krzesła i siedzieć blisko siebie. Ale można również przewidzieć takie sytuacje wcześniej, na etapie aranżacji wnętrza.

Kupując meble warto pomyśleć o ich praktycznej stronie. A taką jest niepodważalnie możliwość rozkładania stołu. Dlatego planując loftową jadalnię, rozważ zakup stołu industrialnego rozkładanego.

Zyskujesz podwójnie – piękny stół, który na co dzień niczym nie różni się od zwykłego, nierozkładanego odpowiednika, a dodatkowo masz możliwość rozkładania, co zdecydowanie sprawdzi się w przypadku świąt i gości w Twoim domu.

Stół loftowy rozkładany

Stół industrialny rozkładany ma pewną cechę, która odróżnia go od typowego stołu rozkładanego. Jego blat główny nie jest dzielony w połowie, jak w przypadku innych mebli. Wykonany jest z jednego kawałka drewna, co sprawia, że wygląda pięknie.

Jak przedstawia się zatem rozkładanie takiego stołu? Brak podziału środkowego wymusza konieczność rozkładania boków. Jest to prostsze i szybsze rozwiązanie niż w przypadku rozkładania przez podział na środku stołu.

Stół industrialny ma zazwyczaj wysuwane prowadnice znajdujące się pod krótkimi krawędziami blatu. Po ich rozłożeniu dokłada się blaty boczne i gotowe.

Stół industrialny rozkładany jest nie tylko funkcjonalny, ale również designerski, co jest ważną zaletą z punktu widzenia aranżacji. Wykorzystanie drewna zapewnia mu ponadczasowy charakter, który nigdy nie wyjdzie z mody.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem stołów Drewno i Forma:

http://drewnoiforma.pl/Stol-industrialny-rozkladany

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…