“Sprawiedliwość być musi!”

2015-07-28 2:15:55

Opłaty za pobór wody i odprowadzenie ścieków pozostają na tym samym poziomie – zdecydowały władze Leoncina. Pojawił się jednak pomysł, by jeszcze raz spróbować uchwalić dopłaty dla mieszkańców na stałe zameldowanych w gminie

Stawki za wodę i ścieki w gminie Leoncin nie uległy zmianom – zostają na tym samym poziomie, tj. 3,02 zł brutto za 1 m³ wody oraz 4,06 zł brutto za 1 m³ ścieków. Opłaty te dotyczą tylko gospodarstw domowych.

Niektórzy radni postulowali jednak na komisjach, aby wrócić do pomysłu dopłat do wody dla mieszkańców, którzy są na stałe zameldowani w gminie. Dopłata z budżetu gminy miałaby wynosić 0,40 gr do 1 m³ – stali mieszkańcy płaciliby zatem 2,59 zł brutto za 1 m³ wody.

– Mieliśmy już dwukrotnie taką uchwałę i dwukrotnie była uchylana przez wojewodę. Teraz część z radnych na komisjach postulowała, aby dopłatami ponownie spróbować objąć tylko stałych mieszkańców gminy – mówi wójt Adam Krawczak.

Jednym z argumentów, aby wprowadzić dopłaty dla zameldowanych mieszkańców gminy, jest sytuacja w Warszawie, gdzie nie było problemu z wprowadzeniem dodatkowych zniżek na bilety komunikacji miejskiej tylko dla stałych mieszkańców.

– Jeżeli wojewoda nam to uchyli, podejmiemy uchwałę bez wyłączania mieszkańców niezameldowanych. Jest to tylko kwestia takiej sprawiedliwości społecznej, bo stąd, skąd nie mamy pieniędzy ani dochodów, to dopłacamy do tych mieszkańców – dodaje wójt.

Radni uznali, że mieszkańcom na stałe zameldowanym w gminie należy się taka dopłata. Czy z tą opinią zgodzi się również wojewoda? O tym przekonamy się niebawem.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *