SPOTKANIE POLICJI Z SENIORAMI. „Dojrzały Pieszy” – spotkanie z Seniorami

2017-03-06 2:00:43

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej spotkali się z seniorami w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
Mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa na drodze. Tematyka ta jest przewidziana w programie „Dojrzały Pieszy”. Seniorom przypomniano, że prawo po zmroku nakłada obowiązek noszenia odblasków, aby pieszy był wystarczająco widoczny.
Policjanci omówili także zagrożenia, na jakie narażeni są, na co dzień starsi ludzie. Funkcjonariusze mówili o włamaniach, kradzieżach i oszustwach. Tym ostatnim poświęcili więcej czasu, podając przykłady starszych osób, które zostały wykorzystane przez oszustów wyłudzających pieniądze przez podszywanie się pod członków rodziny, ale też policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy też prokuratorów.
Funkcjonariusze apelowali, aby zawiadamiać Policję o każdym takim przypadku, a szczególnie wtedy, kiedy oszust nawiązuje pierwszy kontakt z seniorem.
Seniorzy w skupieniu wysłuchali wszystkich policyjnych rad i wskazówek, a przy tym bardzo żywo uczestniczyli w rozmowie na temat tego, co należy robić, aby unikać zagrożeń.

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *