Sposoby na łysienie – czy można temu zaradzić?

2021-12-30 12:59:35

Wiele osób boryka się z problemem łysienia. Problem dotyczy głównie mężczyzn, ale nie omija także kobiet. Każdy z pacjentów stara się zatrzymać ten proces różnymi sposobami. Stosują wcierki, szampony, odżywki, ale nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Jak więc uporać się z wypadaniem włosów?

Ustal przyczynę

Przede wszystkim – jeśli zobaczysz na swojej szczotce włosy, to nie powód do paniki. Z naszych głów ubywa bowiem nawet 100 włosów dziennie. To naturalny cykl. Jedne wypadają, a na ich miejscu pojawiają się nowe, silniejsze. Problem pojawia się w chwili, w której zaczynasz dostrzegać, że tracisz ich więcej, niż dotychczas. Znajdujesz je na poduszce, zapychają odpływ w wannie lub pod prysznicem, pojawiają się na ubraniach lub zostają w dłoni po przeczesaniu nią Twojej grzywy. To jednak jeszcze nie czas na sięgnięcie po konkretne rozwiązanie. Najpierw udaj się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Ekspert powinien przede wszystkim ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy. Na wypadanie włosów może mieć wpływ wiele czynników – nawet stres! Jeśli jest chwilowy, problem zniknie, gdy poświęcisz więcej uwagi i czasu sobie, dbając o swój komfort. Szczegółowy wywiad pozwoli na ustalenie możliwych przyczyn powstania tej dolegliwości, a tych może być naprawdę wiele: od zmian hormonalnych, przez przyjmowane leki, po choroby. Warto wykonać badania, aby dowiedzieć się, co stoi za przerzedzaniem się włosów.

Szampony i suplementy diety

Na rynku jest wiele preparatów, które obiecują bujne włosy i rozwiązanie problemu łysienia. Najczęściej jednak nie gwarantują one żadnych spektakularnych zmian. Szampony czy odżywki mogą mieć w swoim składzie składniki, które optycznie pogrubią strukturę włosów, ale nadal nie rozwiązuje to problemów.

Lekarz może zalecić Ci przyjmowanie suplementów. Regularne spożywanie tabletek dobranych do Twoich potrzeb może przyspieszyć wzrost włosów oraz poprawić ich jakość. To jednak długotrwały proces, którego nie powinno się zaniedbywać, jeśli chce się zauważyć efekty.

Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

Jednym z zabiegów polecanych przez lekarzy jest mezoterapia skóry głowy Łódź. Polega ona na podaniu pod skórę głowy w niewielkich dawkach koktajlu dobroczynnych składników, których potrzebujesz. Ich zadaniem jest odżywienie, pobudzenie mikrokrążenia oraz stymulacja regeneracji mieszków włosowych i wzmocnienie cebulek. Cały zabieg jest dla pacjenta bezbolesny, ponieważ wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Efekty jednak mogą być spektakularne, choć wymagają czasu, cierpliwości i przeprowadzenia serii zabiegów.

O tym jak często powinna być wykonywana mezoterapia skóry głowy w Twoim przypadku, powinien zadecydować lekarz, po zapoznaniu się z problemem. Najczęściej to seria obejmująca od 3 do 7 zabiegów, wykonywanych co 7-21 dni. Z czasem zauważysz nie tylko poprawę jakości skóry głowy, ale i „meszek” pojawiający się na jej powierzchni. Dość szybko przekształci się on w upragnione włosy.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *