Sporu o drogę ciąg dalszy

2018-10-10 7:10:41

1800 m – taki odcinek drogi od Dąbrówki przez Starą Dąbrowę w kierunku Górek (gm. Leoncin) ma zostać wyremontowany jeszcze w tym roku. Mieszkańcy czują duży niedosyt, ponieważ najniebezpieczniejszy odcinek drogi do remontu się nie zakwalifikował.

Mieszkańcy Górek, Zamościa oraz Starej i Nowej Dąbrowy (gm. Leoncin) walczą od kilku lat o remont drogi powiatowej, która przebiega przez ich miejscowości. Odcinek ten, w wielu miejscach jest bardzo wąski i nie był remontowany od kilkudziesięciu lat, kiedy pojawił się asfalt. Po wielu spotkaniach i listach oraz petycjach, które mieszkańcy przekazywali władzom powiatu, udało im się przekonać zarząd do wykonania nakładki asfaltowej. Mieszkańcom udało się przekonać powiat do remontu 1800 metrowego odcinka drogi, jednak czują teraz niedosyt.

– Na zebraniach sołeckich mieszkańcy byli oburzeni tym, że decyzja o remoncie drogi nie była uzgadniana z nimi, a taka była umowa na spotkaniu zorganizowanym wcześniej. Mam wątpliwość co do tego, kto zadecydował o remoncie tego kawałka drogi, który jest jeszcze w miarę przejezdny i szeroki… Szkoda, że nie zaczyna się od najgorszych kawałków drogi  – mówiła radna, Iwona Zagórska. Mieszkańcy Górek i Dąbrowy mają bowiem za złe władzom powiatu, że decyzja o tym, który odcinek zostanie poddany remontowi w tym roku, zapadła bez konsultacji z nimi.

– Decyzję o kierunku remontu po analizie podjął zarząd powiatu nowodworskiego – odpowiedział na pytanie radnej Zagórskiej, radny powiatu, Krystian Buszta.

Okazuje się, że najgorszy fragment drogi nie będzie remontowany, zamiast tego nakładka pojawi się na odcinku, gdzie remont mógłby chwilę zaczekać.

– Czy te 1800 m to ostateczna decyzja powiatu? Bo podobno w  dokumentacji widnieje tylko 1100 m. Czy Przed wyborami będzie remont 1100 m a po wyborach ciąg dalszy? – dopytywała sołtys Górek, Edyta Bartkowska.

– Czy pani sprawdziła, czy “podobno”? Jesteśmy po przetargu i taki odcinek będzie asfaltowany. Nie sądzę, aby ten zakres był oszukany – mówił K. Buszta.

Na dzień 9 pazdziernika, godz. 18:30 jest planowanie spotkanie w Szkole Podstawowej w Górkach w sprawie remontu dróg powiatowych. Do czasu zamknięcia numeru, spotkanie jeszcze się nie zakończyło.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *