SPORT. Siatkówka światowego formatu w Nowym Dworze

2021-10-06 12:52:27

W dniach 24-26 września w hali przy ul. Młodzieżowej w Nowym Dworze odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej mężczyzn. Do Nowego Dworu zawitały czołowe drużyny Plus Ligi oraz jedna drużyna z niemieckiej Bundesligi

Na parkiecie można było zobaczyć czołowych polskich i zagranicznych zawodników. W drużynie Trefla Gdańsk wystąpili m.in. Mariusz WlazłyMatesz MikaMarcin Janusz czy Pablo Crer (Argentyna). W zespole Asseco Resovii Rzeszów wystąpili olimpijczycy i brązowi medaliści Mistrzostw Europy Paweł ZatorskiJakub Kochanowski i Fabian Drzyzga oraz Wiceistrzowie Europy Jan Kozamernik Klemen Cebulj (Słowenia).

Zanosiło się zatem na wielkie emocje i tych w hali przy Młodzieżowej nie brakowało. W pierwszym dniu zawodów będąca w przebudowie Resovia Rzeszów uległa AZS-owi Olsztyn 0:3, a Trefl Gdańsk pokonał Powervolleys Duren również 3:0. Drugiego dnia AZS Olsztyn pokonał Trefl Gdańsk 3:1, a Resovia wygrała z gośćmi z Niemiec 3:2.

Ostatniego dnia turnieju w niedzielne popołudnie Indykpol Olsztyn uległ Duren 1:3. W meczu dnia na parkiecie spotkali się byli i obecni reprezentanci polski w meczu pomiędzy Treflem Gdańsk a Resovią Rzeszów. W tym pojedynku lepsza okazała się być drużyna trefla pod wodzą kapitana Mariusza Wlazłego.

Na czwartym miejscu uplasował się zespół Asseco Resovi Rzeszów, na trzecim znalazło się niemiecki Duren, a na drugim AZS Indykpol Olsztyn. Pierwsze miejsce i Puchar Marszała Województwa Mazowieckiego zdobył Gdański Trefl.

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *