Spłonął rodzinny dobytek

2017-11-15 11:37:51

We wtorek – 7 listopada – około godziny 11:00 w miejscowości Nowa Mała Wieś w gm. Leoncin doszło do poważnego pożaru. W płomieniach stanął letniskowy dom, zaadoptowany na całoroczny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

7 listopada 2017 r. zastępy nowodworskiej straży pożarnej zostały zaalarmowane o pożarze murawno-drewnianego budynku w miejscowości Nowa Mała Wieś, gmina Leoncin.

Na miejsce skierowane zostały natychmiast zasoby ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilkowa Polskiego oraz Łomnej.

Niezbędne okazało się zadysponowanie na miejsce pożaru także cysterny z wodą oraz podnośnika hydraulicznego. Łącznie w akcji gaśniczej brało udział 8 samochodów pożarniczych i 20 strażaków.

W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze użytkowe budynku oraz część dachu. Nikt na szczęście nie ucierpiał, gdyż właścicieli w momencie powstania pożaru nie było w budynku, a o zdarzeniu straż pożarną powiadomili sąsiedzi.

Jak informuje naszą redakcję mł. bryg. Tomasz Wołoszyn – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwej Straży Pożarnej – najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej przy przyłączu znajdującym się na zewnętrznej ścianie budynku.

AB/KP PSP NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *