Facebook

Spartakiada przedszkolaków

2017-06-09 3:30:51

1 czerwca to wszystkim dobrze znana data w kalendarzu. Tego dnia obchodzony jest Dzień Dziecka – jest to święto wszystkich dzieci – tych małych i tych dużych. W gminie Pomiechówek dzieci z Publicznego Przedszkola „Pod Dębami” brały udział w spartakiadzie przedszkolaków.

W zawodach sportowych zorganizowanych przez Akademię Sportu i Rekreacji wzięły udział dzieci z 14 grup przedszkolnych w wieku 3-6 lat, wraz z opiekunami. Każda drużyna posiadała jednolity strój sportowy, własny transparent z nazwą grupy oraz specjalnie na tę imprezę przygotowane okrzyki. Konkurencje sportowe dostosowane były do wieku i umiejętności, np. rzut woreczkiem do bramki, toczenie piłki czy tor przeszkód.

Maluchy z wielką radością brały udział w poszczególnych grach i zabawach, niekiedy z poświęceniem dobiegały do linii mety starając się nie zawieść swoich koleżanek i kolegów. Były uśmiechy, wielkie emocje oraz…dyplomy i medale dla wszystkich uczestników, wręczone przez wójta gminy Dariusza Bieleckiego i dyrektor przedszkola Joannę Jechalik.

Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, tworzenie atmosfery współpracy i współzawodnictwo. Zapewne wśród uczestników ukryty jest niejeden talent sportowy.

Dzięki szczerym uśmiechom i beztroskiej zabawie, nawet dorośli mogli chociaż przez chwilę znów poczuć się jak dzieci.

pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *