Spacer dla orła

2016-06-02 2:09:14

22 maja odbył się spacer ku odbudowie niepodległościowego orła.

Spacer pod tytułem “O czym szumią palmirskie brzozy?” był oficjalnie drugą zorganizowaną akcją ku odbudowie czosnowskiego pomnika. Zainicjowany został przez Komitet Społeczny na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie “Orzeł” i Piotra “Weldona” Abramczyka. Spacer odbył się po Kampinosie, okolicach Muzeum i Cmentarza w Palmirach.
– Oprócz historii warszawskiego pierścienia śmierci opowiemy o Orliku, Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej, poszukamy śladów znajdującej się tu Składnicy Amunicji i poobcujemy z przyrodą – pisali organizatorzy na facebookowym wydarzeniu.
Na rzecz odbudowy pomnika niepodległości przekazane zostało już w sumie 869 zł.
– Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, by wesprzeć naszą akcję, a także zapoznać się z historią wsi i okolic. Dziękujemy również Piotrowi Weldonowi za nieodpłatne poprowadzenie grupy, za profesjonalizm i wspaniałą atmosferę, która sprzyjała wymianie wiedzy – czytamy na
funpage`u Orzeł 1928.
Podczas spaceru spotkać można było poseł na sejm RP panią Anitę Czerwińską, która – jak udało nam się dowiedzieć – zadeklarowała wspieranie działań ku odbudowaniu pomnika. Jak widać, inicjatywa Komitetu cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Klaudia Frączak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *