Facebook

SOR do remontu

2017-10-12 8:28:15

Już wkrótce Szpitalny Oddział Ratunkowy nowodworskiego szpitala zostanie wyremontowany i doposażony, co znacznie poprawi poziom obsługi pacjentów.

Wniosek Nowodworskiego Centrum Medycznego, zakładający poprawę efektywności systemu ratownictwa w powiecie nowodworskim poprzez rozbudowę i doposażenie tego oddziału, przeszedł pozytywną ocenę formalną i merytoryczną, zyskując najwyższą kwotę dofinansowania. Łączna wartość projektu to 6 770 901,50 zł, z czego 5 416 721,20 zł to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Projekt zakłada remont części Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz dobudowę nowej części o  powierzchni 326,56 m2 wraz z infrastrukturą techniczną. Powstanie także ogrzewany podjazd dla karetek przywożących pacjentów. SOR zyska sprzęt i aparaturę medyczną za kwotę 1 137 987,71 zł w tym m.in. respiratory medyczne, aparaty do znieczuleń, łóżka, stojaki do kroplówek, wózki, kozetki, defibrylatory, aparat do usg, lampy operacyjne i pompy infuzyjne.

red./powiat nowodworski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…