Facebook

Słowo honoru według GDDKiA

2018-07-21 12:09:44

2 lipca w pomiechowskim Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie Daniela Woźniaka, kierownika Rejonu Drogowego GDDKiA z Bożej Woli z kikolskimi rolnikami. Miało ono rozwiązać spór dotyczący zniszczonych przez GDDKiA zjazdów z drogi na pola.  Woźniak, w obecności wójta Dariusza Bieleckiego, dał poszkodowanym słowo, iż w ciągu kilku dni siedem z ośmiu zniszczonych przejazdów zostanie odbudowana. Minęły dwa tygodnie…

Mimo upływu czasu, na DK 62 nie pojawił się nikt. Z relacji jednego z rolników wynika, iż chcąc uspokoić skrzywdzonych, GDDKiA informowała pracowników Urzędu Gminy, że tzw. trudności obiektywne nie pozwoliły na pilne rozpoczęcie prac, ale w ramach rekompensaty, odbudowane zostaną wszystkie zjazdy, jakie istniały przed ich zniszczeniem. Była to kolejna obietnica bez pokrycia. Plony na polach czekają na zwiezienie, GDDKiA czeka na proces sądowy, a rolnicy czekają na ruch ze strony wójta Gminy.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, łamiąc nie tylko dane słowo, ale także przepisy prawa, od miesiąca nie odpowiada na zapytania prasowe.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *