Skromnie, ale wesoło

2017-09-11 11:51:24

Miniony weekend przebiegł w Zakroczymiu pod znakiem Święta Gminy. Mimo skromnych obchodów, mieszkańcy bawili się świetnie.

Tegoroczne Święto Gminy Zakroczym zorganizowane zostało na łące, nad Wisłą. To piękne miejsce nadało imprezie wyjątkowego klimatu. Mieszkańcy bawili się w sobotę od godziny 16:00 do 2:00 w nocy. Obchody zapoczątkował plenerowy spektakl teatralny, który odbył się na placu przed kościołem parafialnym, z okazji Roku Rzeki Wisły zatytułowany: “Na Wiśle śpiewają Oryle”.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy miało miejsce kilka chwil po godzinie 17:00, na łące, nad Wisłą. Tam też, po krótkim powitaniu mieszkańców przez burmistrza, wystąpiła niezwykle uzdolniona młodzież w Gminnego Ośrodka Kultury. Po występie młodzieży wręczono nagrody za najpiękniejszy ogródek w gminie. 1 miejsce zajął p.  Waldemar Kuske, 2 miejsce przyznano p. Lidii Siwek, a 3 miejsce zajęła p. Alina Mroziuk. Serdecznie gratulujemy!

Tuż przed godziną 19:00 na scenę wkroczył zespół Flash Dance, a następnie, z ponad dwugodzinnym opóźnieniem, zespół Bostton.

Do 2 w nocy trwała dyskoteka, podczas której mieszkańcy tańczyli na specjalnie wybudowanym parkiecie.

Podczas imprezy, wolontariusze zbierali środki pieniężne na leczenie Kamila Jakóbiaka. W godzinach wieczornych, zlicytowany został również rower ufundowany przez Pałac w Smoszewie. Cena wywoławcza roweru to 300 złotych. Licytacja zakończyła się kwotą 1000 złotych.

Następnego dnia, świętowanie skupione było na uroczystościach kościelnych. W niedzielę – 10 września – odprawiona została uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym, a po niej wystąpił chór Gregorianie i duet: Kamil Żarnecki i Przemysła Piekutowski, którzy uraczyli mieszkańców, pięknie grając na trąbce i fortepianie.

Mimo skromnej formy świętowania, impreza była bardzo udana. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji i do zakupu Tygodnika Nowodworskiego w najbliższą środę, tam również pojawi się relacja fotograficzna.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *