Sierpień: Nowa droga na lotnisku i Nowy Dwór w TVP Info

2015-12-31 11:59:03

1. Była uczennica Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze pozwała miasto. Wszystko przez feralną lekcję Wf-u, podczas której dziewczyna została kopnięta w głowę przez koleżankę. Na skutek ciosu  straciła przytomność i została przewieziona karetką do nowodworskiego szpitala, a stamtąd, “na sygnale” przetransportowana do placówki na Bielanach. Jak się okazało, poszkodowana doznała wstrząsu mózgu. Rentgen wykazał również dwa przestawione kręgi szyjne. Dziewczyna skarżyła się na ogromne problemy z pamięcią, czytaniem i pisaniem, co skutkowało skierowaniem jej do szpitala w Dziekanowie. Po powrocie do szkoły dolegliwości nie minęły, a na pierwszej po przerwie lekcji wf-u uczennica doznała kolejnego urazu kręgosłupa. Znów czekał ją szpital, wyciąg i rehabilitacja. Zaraz po wypadku, otrzymała odszkodowanie w wysokości jedynie 175 zł.

2. Nie milkła sprawa budowy spalarni śmieci na terenie nowodworskiego Zakładu Energetyki Cieplnej. Do komisji rewizyjnej Rady Miasta wpłynęła skarga inwestora na bezprawne – jego zdaniem – wstrzymanie przez burmistrza budowy instalacji. Temat inwestycji budził kontrowersje nie tylko w Nowym Dworze. Sprawą zainteresowała się również TVP Info, która poświęciła jej wydanie programu “To jest temat!”.

3. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało szkołom powiatu nowodworskiego dotację o łącznej wysokości 30 000 zł z przeznaczeniem na doposażenie gabinetów lekarskich. Każda z miejscowych szkół otrzymała do dyspozycji kwotę 5 000 zł.

4. W II połowie sierpnia zamknięto dla samochodów ul. Paderewskiego w Nowym Dworze Maz. na odcinku od ronda na DW 631 (przy budynku Cechu) do zatoki autobusowej przy bibliotece.

5. Po 12 latach zlikwidowano placówkę opiekuńczo-wychowawczą typu rodzinnego w Głusku (gm. Leoncin). Rodzinny dom dziecka prowadzony był przez państwa Rybka, którzy odeszli na emeryturę. Znajdujące się w placówce pięcioosobowe rodzeństwo wróciło do domu rodzinnego zaś niepełnoletni chłopiec trafił do rodzinnego domu dziecka w Cegielni Kosewo.

6. Pomiędzy Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa-Modlin a spółką technologiczno-informatyczną Qumak została podpisana umowa na budowę drogi patrolowej. System takich dróg pozwala odpowiednim służbom dokładnie monitorować cały obszar lotniska i terenu wokół niego.  Koszty inwestycji oszacowano na 8,6 mln. zł.

7. Trwały prace modernizacyjne w gminie Czosnów. Położono światłowody umożliwiające dostęp do szybkiego internetu. Wybudowano również sieć kanalizacji sanitarnej w Kazuniu – Bielanach, Czeczotkach, Cybulicach, Cycubulicach Małych i Cybulicach Dużych.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…