SIATKÓWKA. W Pucharze bez niespodzianki

2022-03-01 4:15:48

W środę, 23 lutego siatkarki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki podejmowały Radomkę Radom, która znajduje się wśród najlepszych drużyn kobiecej siatkówki w Polsce. Było to starcie w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski


Faworytkami były oczywiście siatkarki z Radomia, które zajmują 5. miejsce w Tauron Lidze. Biało-niebieskie pokazały jednak, że potrafią sobie radzić z presją na boisku i wygrywać spotkania z teoretycznie lepszymi zespołami. Tak było w meczu II-giej rundy wstępnej, kiedy wyeliminowały Stal Mielec 3:2, czy później w starciu z BAS-em Białystok, gdy przegrywały już 0:2, by ostatecznie wygrać całe spotkanie. Nie można również zapomnieć o fantastycznym starciu przeciwko MKS-owi Kalisz, kiedy w tie-breaku zwyciężyły 19:17.
Początek pierwszego seta mógł napawać optymizmem. Przyjezdne grały bardzo zmiennie, a po asie serwisowym Marty Dudy nowodworzanki odskoczyły na 7:4. Radomianki szybko się podniosły i zbudowały trzypunktową przewagę 9:12. W pierwszej partii obie ekipy popełniały mniejsze lub większe błędy, ale nie przeszkodziło to Radomce w zwycięstwie 25:19.
Drugą część tego pojedynku lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego i po asie Łucji Laskowskiej LOS prowadził 7:4. Gospodynie skutecznie atakowały zarówno z akcji jak i zagrywką, co przełożyło się na prowadzenie 17:10. Przyjezdne próbowały odrobić starty, ale bezskutecznie i LOS doprowadził do wyrównania.
Trzecią partię doskonałą zagrywką otworzyła Natalia Murek i Radomka prowadziła 6:4 i 11:6. Trener Kujawski próbował rotować składem, aby wyjść z niekorzystnych ustawień. Na niewiele się to jednak zdało. Radomianki kontrolowały sytuację boiskową i pewnie wygrały 25:17.
W czwartym secie Biało-niebieskie popełniały za dużo niewymuszonych błędów i rozpoczęły go od straty 1:6. Kolejne zmiany niewiele pomagały. Nowodworzanki udane akcje przeplatały błędami i radomianki prowadziły 22:8. W końcówce LOS-owi udało się przełamać granicę 10-ciu punktów, ale to było wszystko, na co było stać gospodynie. Radomka wygrała 25:11 i 3:1 w całym meczu.
Na ćwierćfinale zakończyły rywalizację w Pucharze Polski podopieczne trenera Kujawskiego. Jest to duży sukces LOS-u, który po raz pierwszy dotarł tak daleko w tych rozgrywkach. Nowodworzanki będą mogły się teraz skupić na ligowych zmaganiach i walce o medale w fazie play-off.
LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Radomka Radom 1:3 (19:25, 25:21, 17:25, 11:25)

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *