SIATKÓWKA. Kolejne zwycięstwo LOS-u

2022-02-24 2:42:18

W sobotni wieczór (19 lutego) siatkarki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki podejmowały we własnej hali kolejną ekipę, która przez większość obecnego sezonu zajmuje miejsce w dolnej części ligowej tabeli. Mowa o Białostockiej Akademii Siatkówki

Zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku przed jego rozpoczęciem były oczywiście zajmujące 3. miejsce w tabeli nowodworzanki, a zwycięstwo wydawało się jedynie formalnością.
W tym spotkaniu trener Bartosz Kujawski nie mógł dać szansy na pokazanie się juniorkom Aleksandrze Stan, Julii Grzelak, Klaudii Grzywaczewskiej czy Patrycji Łabuckiej. Te wraz ze swoimi koleżankami udały się do Polic na ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek.
Najwięcej emocji zapewnił pierwszy set sobotniej rywalizacji. LOS rozpędzał się powoli, a BAS wykorzystał to obejmując prowadzenie. Nowodworzanki odrobiły stratę, doprowadzając do wyniku 12:10. Kapitan białostocczanek, Barbara Sokolińska miała pretensje do sędziego, który w jej ocenie popełniał błędy. Arbiter ukarał byłą zawodniczkę LOS-u żółtą kartką. Do końca seta nowodworzanki nie oddały już inicjatywy i wygrały go 25:18. Kolejne dwie partie również padły łupem gospodyń, które wygrały to spotkanie 3:0.
Po spotkaniu z Libero Aleksandrów Łódzki był to kolejny mecz bez większej historii zakończony pewnym zwycięstwem LOS-u. MVP tego pojedynku została wybrana Izabela Filipek.

Następny mecz ligowy LOS zagra na wyjeździe 26 lutego. Zmierzy się wówczas ze Stalą Mielec, która zajmuje 2. miejsce. Będzie to zatem mecz o przysłowiowe „6 punktów”.
LOS Nowy Dwór Mazowiecki – BAS Białystok 3:0 (25:18, 25:14, 25:16)