Facebook

Saperzy świętowali z prezydentem

2016-03-31 11:21:26

Większe środki oraz “spokojne i rozsądne” reformy – takie zmiany w polskiej armii zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który przed świętami odwiedził żołnierzy 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w ich jednostce w Kazuniu Nowym.

Zgodnie z zapowiedziami Andrzeja Dudy, Polska będzie wydawać na armię co najmniej 2 proc. PKB.
– Będziemy dokonywali zakupów uzbrojenia, będziemy także w spokojny i rozsądny sposób dokonywali zmian i reform tam, gdzie są one potrzebne – tam, gdzie różne elementy funkcjonowania polskiego wojska, systemu dowodzenia, nie są doskonałe, czy też wręcz nie funkcjonują dobrze – oświadczył Duda w jednostce w Kazuniu Nowym.
Prezydent wiele mówił też o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Według niego zamachy terrorystyczne to problem, z którym nie poradzą sobie zwykłe służby.
– Żeby go rozwiązać, musi pomóc bardzo sprawnie działające wojsko. Chciałbym, żebyśmy takie wojsko mieli. Nie dlatego, że mamy problem, bo póki co, dzięki Bogu, go nie mamy, a przynajmniej wszystko na to wskazuje i wszystkie meldunki, które otrzymuję, jednoznacznie na to wskazują, że tak właśnie jest, ale nie wolno spać, nie wolno wierzyć w to naiwnie, że taki stan utrzyma się zawsze – stwierdził prezydent.
Andrzej Duda zapowiedział też dążenie do pełnego komfortu życia żołnierzy. Z jednej strony – jak zaznaczył – chodzi o komfort materialny rodzin żołnierzy, a z drugiej – o komfort służby wojskowej.
W spotkaniu wzięli udział m.in. pracownicy cywilni wojska oraz rodziny żołnierzy, w tym także tych, którzy w ostatnich latach polegli na misjach zagranicznych.
Saperom z Kazunia Nowego prezydent złożył życzenia wielkanocne. Wcześniej złożył wieniec przed pomnikiem Poległych Saperów, a także obejrzał pokaz wyszkolenia żołnierzy i prezentację sprzętu inżynieryjnego.

TH/Fot. 2mpsap.wp.mil.pl

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…